Hamon

Proč v Česku žije tolik Slováků?

Přijde mi nelogické chtít svůj vlastní stát a potom se z něj stěhovat do jedné bývalé součásti celku…
Doplňuji:
Slýchám pořád od Slováků, že je fajn, že mají svůj stát. Proto to nechápu. Nevadí mi, mám pár slovenských kolegů a považuju je za kamarády (jeden mi na rovinu řekl – „prachy“, jiná se přivdala). Jiné národy neřeším, ty mají své domoviny deseti- až staletí.

Nejlepší odpověď
Drap

Ty věříš tomu, že většina Slováků i Čechů chtěla samostatné státy ? Taky tady žije spousta Poláků, Němců, Ukrajinců, Vietnamců a celá řada dalších národností.

Další odpovědi
iceT

Snad proto,že zde mají lepší ekonomické podmínky.Vždyť Češi taky jezdí za hranice pracovat.

marci1

U nás žije více Slováků, na Slovensku více Čechů.Jelikož jsme byli společná republika Československo, hodně Čechů a Slováků uzavíralo mezi sebou sňatky. Tím pádem je hodně příbuzných Čechů a Slováků v obou republikách. A také si myslím, že nás Slováci mají rádi a my je taky. Samostatnou republiku chtěli jen slovenští politici a hlavně Mečiar, ne obyčejní lidé (zkušenost). ☹

Jikra

To neřeš. Asi je jim tu dobře.

Kelt

A to Vám vadí? Já mám například manželku ze Slovenska, mám na Slovensku příbuzné a mnoho známých. Mnoho lidí studuje na na vysokých školách, protože určité procento zahraničních studentů musí být přijato na našich vysokých školách. Další jsou zde z ekonomických důvodů, protože si více vydělají. Ale ne všichni Slováci zde mají trvalé bydliště, takže tu nebydlí.

Andre5000

Protože se nám chtějí pomstít za to, že česká televize zrušila „slovenské pondělky“.