Avatar uživatele
Hamon

Proč v Česku žije tolik Slováků?

Přijde mi nelogické chtít svůj vlastní stát a potom se z něj stěhovat do jedné bývalé součásti celku…
Doplňuji:
Slýchám pořád od Slováků, že je fajn, že mají svůj stát. Proto to nechápu. Nevadí mi, mám pár slovenských kolegů a považuju je za kamarády (jeden mi na rovinu řekl – „prachy“, jiná se přivdala). Jiné národy neřeším, ty mají své domoviny deseti- až staletí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Hamon

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, redy, marci1 před 3741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ty věříš tomu, že většina Slováků i Čechů chtěla samostatné státy ? Taky tady žije spousta Poláků, Němců, Ukrajinců, Vietnamců a celá řada dalších národností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Snad proto,že zde mají lepší ekonomické podmínky.Vždyť Češi taky jezdí za hranice pracovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

U nás žije více Slováků, na Slovensku více Čechů.Jelikož jsme byli společná republika Československo, hodně Čechů a Slováků uzavíralo mezi sebou sňatky. Tím pádem je hodně příbuzných Čechů a Slováků v obou republikách. A také si myslím, že nás Slováci mají rádi a my je taky. Samostatnou republiku chtěli jen slovenští politici a hlavně Mečiar, ne obyčejní lidé (zkušenost). ☹

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?arygnoc Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

To neřeš. Asi je jim tu dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A to Vám vadí? Já mám například manželku ze Slovenska, mám na Slovensku příbuzné a mnoho známých. Mnoho lidí studuje na na vysokých školách, protože určité procento zahraničních studentů musí být přijato na našich vysokých školách. Další jsou zde z ekonomických důvodů, protože si více vydělají. Ale ne všichni Slováci zde mají trvalé bydliště, takže tu nebydlí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Protože se nám chtějí pomstít za to, že česká televize zrušila „slovenské pondělky“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek