milablond

Proc uz se nevyrabi ponozky ze 100% bavlny?

Doplňuji:
To je vsechno hezky, ale v tech umelotinach proste smrdi nohy… A jako bonus ty ponozky vyrobi tak, aby mi prepiluly litko. Hlavne ze se furt resi Zeman, tohle asi nikoho nezajima…

Nejlepší odpověď
anonym

tady jsou ty ponožky z ovčí vlny, jak píše Jugar: http://www.eu­rohusky.cz/ob­chod/potreby-pro-mushing/vystroj-a-vyzbroj-pro-mushery/ponozky-100-ovci-vlna-i270/
a tady 100% bavlnam aspoň to tam teda píšou
http://www.fu­sekle.cz/ponoz­ky/100-bavlna

Další odpovědi
marci1

Ale ony se normálně vyrábí. 🙂

mosoj

Bavlna je příjemný materiál, ale málo odolný. To by jsi je tak akorát jednou vyprala a již by jsi je na nohu ven nevzala. Proto je třeba přidávat něco polyesteru nebo podobné umnělotiny.

Jugar : viděl jsi někdy ponožky jenom z ovčí vlny. Kam by jsi je nosil. Do dřeváků ? jako to bývalo na venkově ?

Agneta

Jak jsi na to přišla? Myslíš, že by někdo koupil ponožky z polyesteru?

Těch 5 až 10 % elastánu tam musí být jen z hlediska trvanlivosti:D

gecco

Protože by je nikdo nekupoval…
😉
Nyní jsou k dispozici materiály, které očividné nedostatky 100%Ba ponožek eliminují.
Doplňuji:
MiláBlond, neřeš Zemana – a ty ponožky si vyzkoušej…
;.)
Doporučuju – pokud chceš tenké a šetrné k nohám, pořiď si ponožky vlněné, z merina.
Nesmrděj, nenatahují se, fungují – jen nesmíš chtít „7 za cenu 1“ – a to celé zadarmo…
😉

Funna

100% bavlněné ponožky se pořád vyrábí, ale protože jsou nepraktické, tak už jen v omezeném množství…bavlna nedrží tvar, proto se na ponožky nehodí…pokud máš problémy se zápachem, doporučuji ponožky z bambusového vlákna a nebo z merina (vlna)…

Razza

Protože to není vončo, jak říká mamča. Když chceš bavlněný, tak nejlepší jsou s 5% elastanu, budou jako by byly 100% z bavlny, ale ta trocha příměsi zajistí, že budou na noze líp sedět a tak.

gecco

Mosoji, promiňte – ale „dřevákem“ jste v tomto ohledu – VY…
😉
Zapomeňte na vlněné armádní ponožky… Hrubé řešit „hrubým“ už není nutné, uvažující člověk si může vybrat.
;-DDD

anonym

On za to nemůže

gagaga

http://www.po­nozky.cz/100-Bavlnene-ponozky.html,kat,26

anonym

a dyk jo, bavlněných je hafo 🙂

Funna

možná na netu, ale v galanterii abys je lupou hledala…protože to skoro nikdo nekupuje, tak to ani neobjednávají…