Proč už není značený chleba PO – SO,jak tomu bylo před dnešním blahobytem ?

Doplňuji:
Tak takový chléb,jak popsala Ocko,se kupodivu dá koupit v PE,v malé soukromé pekárně.Kupuji ho pravidelně,sice je dražší,ale o to kvalitnější a chutnější!

Nejlepší odpověď
Drap

Značilo se v dibě totalioty, kdy měl chleba dobu spotřeby 3 – 4 dny, a jíst se dal v pohodě ještě za týden. Vzhledem k dnešním technologiím, kdy se do chleba dává všechno možné, je doba spotřeby 24 hodin. Druhý den se už většinou nedá jíst. Takže takovéto označení by bylo uplně k ničemu

Další odpovědi
anonym

U balených chlebů bývá den výroby (upečení) na etiketě. U nebalených chlebů se počítá, že jsou čerstvé. Nejspíše se může stát po ránu, že se doprodává (samozřejmě bez označení, že tomu tak je) chleba včerejší.
Barbakane, v souvislosti se Tvou otázkou se mi vybavila chuť obyčejného kmínového chleba z dob totality. Marně uvažuji, jestli se té chuti vyrovná kterýkoliv ze sebedražších chlebů, a nevyrovná.
Musím říct, že ani z domácí pekárny nemá chleba tak báječnou chuť, a to ho zadělávám z žitného kvásku a peču v troubě, aby měl kůrčičku jak se patří. Takže určitě je to i jinou kvalitou mouky. Ale stačí se třeba podívat na dnešní cukr. Z toho je mi obzvlášť špatně. Měli jsme tak „dokonalé“ zpracovatelství cukrové řepy. Co máme dnes?

arygnoc

chlieb treba (dnes) zjesť hneď v deň nákupu.
potom sa transformuje v piliny alebo blato.

Mám ale podozrenie, že dnes sa už chlieb (tal ako ho poznáme zo zlej totality) nevyrába. To viete, pokrok.