Zlatý

Proč už není značený chleba PO - SO,jak tomu bylo před dnešním blahobytem ?

Doplňuji:
Tak takový chléb,jak popsala Ocko,se kupodivu dá koupit v PE,v malé soukromé pekárně.Kupuji ho pravidelně,sice je dražší,ale o to kvalitnější a chutnější!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Značilo se v dibě totalioty, kdy měl chleba dobu spotřeby 3 - 4 dny, a jíst se dal v pohodě ještě za týden. Vzhledem k dnešním technologiím, kdy se do chleba dává všechno možné, je doba spotřeby 24 hodin. Druhý den se už většinou nedá jíst. Takže takovéto označení by bylo uplně k ničemu

Další odpovědi:

U balených chlebů bývá den výroby (upečení) na etiketě. U nebalených chlebů se počítá, že jsou čerstvé. Nejspíše se může stát po ránu, že se doprodává (samozřejmě bez označení, že tomu tak je) chleba včerejší.
Barbakane, v souvislosti se Tvou otázkou se mi vybavila chuť obyčejného kmínového chleba z dob totality. Marně uvažuji, jestli se té chuti vyrovná kterýkoliv ze sebedražších chlebů, a nevyrovná.
Musím říct, že ani z domácí pekárny nemá chleba tak báječnou chuť, a to ho zadělávám z žitného kvásku a peču v troubě, aby měl kůrčičku jak se patří. Takže určitě je to i jinou kvalitou mouky. Ale stačí se třeba podívat na dnešní cukr. Z toho je mi obzvlášť špatně. Měli jsme tak "dokonalé" zpracovatelství cukrové řepy. Co máme dnes?

Zlatý

chlieb treba (dnes) zjesť hneď v deň nákupu.
potom sa transformuje v piliny alebo blato.

Mám ale podozrenie, že dnes sa už chlieb (tal ako ho poznáme zo zlej totality) nevyrába. To viete, pokrok.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 413
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.