Petr__

Proč usa po 11.září nevrthla do SA ale do Iráku když většina teroristu byla právě ze Saudské Arábie?

Z iráku nebyl žádný z teroristu.Irák nikdy nenapadl usa a nikdy nevyhrožoval že je napadne.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Invaze do Iráku nebyla pomstou za 11. září, nijak s ním nesouvisela a nemyslím, že by někdo někdy tvrdil něco jiného. 11. září bylo použito jen jako páka k ovlivnění mas – „Koukejte, co se bude dít, když nepovedeme válku proti teroru.“

Tragédie lze snadno využít k politickým cílům, tak to prostě je.

Další odpovědi
led

Saudská Arábia bola spojencom, nie protivníkom, kdežto Irak bol protivníkom, ktorý ohrozoval záujmy USA v tejto oblasti.

Pepa25

Invaze do Iráku v r. 2003 proběhla v rámci „Války proti teroru“, ale s 11. zářím přímo nesouvisela. USA ji odůvodňovala držením zbraní hromadného ničení a podporou Al-Kajdy.
Různé pohled na důvody (ropa, export demokracie, ..) viz článek v odkazu (anglicky)

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Rationale_for_the_I­raq_War

Agneta

Celá společenská elita S. Arábie studuje v USA, a jsou zpřáteleni s americkou elitou, např. s Bushovými. Mimochodem teď právě zase financují kandidaturu Jeba Bushe a pro jistotu i H. Clintonové :DDD
Fakt nekecám – světová politika je Kocourkov :DDD