Proč úředníci na úřadě práce nejsou více motivováni,aby lidem dávali práci a motivovali zaměstnavatele,aby zaměstnávali?

Nejlepší odpověď
Alesh

Ad úředníci: Jedná se o státní zaměstnance, kteří berou stejnou mzdu, ať vykazují nějaké extra výkony či nikoli, čili skoro každý takový zaměstnanec se bude chovat pragmaticky a rozhodně se za těchto podmínek „nepřetrhne“.
Ad zaměstnavatelé: zaměstnavatele motivovat není třeba a de facto to ani nelze. Zaměstnavatel by měl vždy umět spočítat, kolik lidí by měl mít v firmě k optimálnímu výkonu. Stimulaci ke zvýšení počtu zaměstnanců můžou vyvolat jen vhodné zákony. Paradoxně někdy i ty, které jsou na první pohled pro zaměstnance nevýhodné, např. výpověď bez udání důvodu. Zaměstnavatel pak může bez obav nabrat lidi, když práce je, když pak ale není pak je samozřejmě vyhází.

Další odpovědi
Hlada

Úředníci práci negenerují, kde nic není, ani čert nebere, navíc jsou placeni paušálem. Osobně jsem proti zvyšování výdajů za státní administrativu.

lexx

ÚP je jenom úřad evidenční a sem-tam vyčíslí nějaké to hmotné zabezpečení (časově omezené)
mohou nabízet volná místa leda taková co jim pošlou firmy a toho je žalostně málo. navíc jde o špatně placenou práci, málo atraktívní pozice kde nikdo nechce pracovat, kte je fluktuace veliká a lidé se tam střídají 3–4× do roka. zvláštní kapitolou jsou rekvalifikace – k čemu to ? když lidé těchto profesí (a s praxí) dřepí měsíce na pracáku a o místo nezakopnou ???
Doplňuji:
Tuhle jsem četl že budou opět zřízené tábory nucených prací pro dlouhodobě nezaměstnané, hm, dobrý, už chybí jenom ostnatý drát 10 000 V, stráže vyzbrojené samopaly a dobrmany, nepřipomíná Vám to něco ? Jenom nevím co budou v krizi vyrábět, že by tanky, letadla a kanóny pro III.světovou ?

verka

Na zaměstnavatele nikdo nemá. Bude beztrestně nabírat lidi a ve zkušební době je vyhazovat, že by spolupracoval s PÚ, proč?
Setkala jsem i s větou:,,u­vědomte si, že jste z pracáku a já jsem vás zaměstnal" Jediná možnost změny je, až ti, kdo tento systém vymysleli, budou nezaměstnaní.

modriblesk

kd edostanete jasnou odpověd? skuste napsat senátorovi p.Škromachovi,mě vždy odpověděl pravdivě. mail je zdenek@skromach.cz