Poklička

Proč unás není FBI

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

To bude asi tím, že ČR není federace. Nejspíš si nepostřehl ale my nemáme 50 států jako USA. Nicméně v Evropě FBI myslím operuje a dokonce mají v Praze pobočku.

Další odpovědi
anonym

Protože u nás máme BIS. Ty americké seriály ti už zřejmě vymyli mozek tak to vypni ;)

led

FBI vznikla ako vnútroštátna polícia USA s právomocou operovať na území všetkých štátov USA. Pôvodne nemala právo zasahovať mimo územia USA, v súčasnosti má detašované pracoviská na celom svete, ktoré spolupracuj(?!)ú s miestnymi políciami.
„FBI vyšetřuje zločiny, které jsou buď páchány v několika státech federace najednou nebo obvzláště závažné zločiny, které stíhá ze zákona. V současné době seznam zločinů kterými se FBI zabývá činí více jak 200 položek.

Po USA je rozmístěno více jak 400 menších poboček. Další pobočky se nacházejí i v jiných státech. Jedna se nachází i v Praze“ http://www.policie-cr.cz/fbi.php
adresa FBI: http://www.fbi.gov
PS.
„Činnost FBI
Chránit Spojené státy před teroristickými útoky.
Chránit Spojené státy před cizími výzvědnými službami a špiony.
Chránit Spojené státy před počítačovými zločiny a zločiny používající high-tech technologie.
Bojovat proti korupci ve státní správě.
Chránit občanská práva.
Bojovat proti zločiným organizacím a společnostem a to jak místních, tak mezinárodních.
Bojovat proti závažné kriminalitě spáchané pracovníky v administrativě.
Bojovat proti závažným násilným zločinům.
Podporovat ostatní partnery ve výše uvedených záležitostech a to jak ve státě, tak mezinárodní.“
Tú istú činnosť so zameraním na Českú republiku (Chránit Českú republiku…) predsa robí aj Polície ČR a iné štátne bezpečnostné organizácie.

Emefej

Protože nejsme členským státem USA.

santa

Protože Nejsem američani

MK44

Není u nás FBI? A co Ty víš, pro koho váš soused dělá …