Michal Kole

Proč u vepře – prasete se jí i hlava a u krávy – tura obecného se hlava nejí ?

Koukám zrovna na dělení masa v učebnici pro základní školy Praktické činnosti – Příprava pokrmů – nakladatelství Fortuna

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by se nejedla? Třeba hovězí líčka jsou výborná. Spíše ale nejsou k sehnání

Další odpovědi
Braník

Na hovězí hlavě toho k snědku moc není a ty líčka jsou fakt super,je z nich delikatesní guláš
Některé části kostí nepřijdou vůbec do prodeje a používá se jich k technickým účelům. Maso z hlav je rovněž levné. Je to tím, že kromě vlastní svaloviny je v mase i sliznice dutiny ústní a jiné součásti, které hodnotu masa z hlav snižují. Zejména nepříznivě působí na konzumenta světlé ostré velké bradavky sliznice pysků a ústní dutiny. Maso z hlav je tmavě červené, obsahuje velké šlašité a vazivové útvary. Vynikající je maso z líček, což jsou v podstatě velmi tmavé červené žvýkací svaly. Ve žvýkacích svalech jsou silné vazivové vložky, takže maso z líček má charakter maso gulášového.
Doplňuji:
zdroj:http://www.re­ceptynamaso.cz/tag/ho­vezi-hlava/

briketka10

to nikdo z vás nekupujete uzený HOVĚZÍ jazyk ??

honza19hk

jak kde. v krámě to asi nekoupíš ale u nás když děda zabíjí tak se i hlava zpracovává pokud se mu che. Já ji baštím jako prasečí na ovar,jen se mnohem dýl vaří.přece jen to je hovězí.