Hamon

Proč u soudu nelze pokračovat bez obžalovaného, který je nemocný?

Pořád žasnu, jak se někteří zcela evidentně vyhýbají rozsudku tím, že soudu posílají omluvenky od doktora. Pokud má obžalovaný právního zástupce, proč se nemůže pokračovat v jeho přítomnosti? A jestliže ho nemá, ať mu je přidělený a může se pokračovat. Nedokážu pochopit, jak se může soudní řízení vléct roky jen proto, že se obžalovaný nedostaví.
Doplňuji:
zzzzz: to vše je pravda, ale proč nestačí, že je zastoupený obhájcem? Obhájce pracuje pro něj a má s obžalovaným spoluprace (a naopak).

Nejlepší odpověď
zzzzz

Protože má právo se soudu účastnit, má právo se ptát všech svědků a má právo jejich svědectví vyvracet. Soud na něj může pro nedostavení se uvalit vazbu, je to jeden ze 3 vazebních důvodů.
Na vlastní žádost, se soudu účastnit nemusí.

To si tam dali ti naši zákonodárci schválně, až je jednou budeme soudit, tak aby mohli dělat obstrukce, už teď při jednání PS na ně skvěle trénují.
Doplňuji:
Hamone, já ty zákony neschvaluji ani nenavrhuji, zdá se mi to také blbé, ale je to tak. Právo na soud mu zaručuje listina a to je ústavní zákon. Pro její změnu nestačí nadpoloviční většina.

Navíc ti politici to změnit nechtějí, toho nezneužívá zlodějíček co ukradl čokoládu, toho zneužívají jejich kamarádi Janoušek a spol.

Víš jak se to říká, koho chleba jíš............... Tak přece nebudou schvalovat něco, proti svým chlebodárcům. ☹

Hamon

Udelame s tim neco?

zzzzz

🙂 ?

Hamon

Jedna menší revoluce, 299 obsazených kandelábrů… a co není, může být :)

zzzzz

Hamone obávám se, že tady by menší revoluce nepomohla, tady jedině opakovat historii a vyřešit to defenestrací 🙂