Bronzový

Proč u nás taky nejsou tak pěkné stanice metra jako v Německu?

V Německu jsou stanice o dost hezčí a navíc jsou levnější než ty naše ošklivé... :DDD

Mnichov: https://www.stream.cz/…
Praha: https://www.stream.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Osobně si myslím, že metro v Praze také nevypadá nijak špatně. Jinak je to jen otázka peněz.

Další odpovědi:

Stříbrný

nevím...asi proto že germáni prohráli dvě války a nejsou poznamenáni bolševickým experimentem který dopadl špatně...pražské metro se mně líbí v dojču jsem nebyl

Pokročilý

Já si myslím, že Praha má taky dost hezkých stanic (Staroměstská, Střížkov, Luka, Vyšehrad). Nemůžeš srovnávat německou a českou architekturu, obzvlášť z období železné opony. Porovnej Prahu třeba s Budapeští a uvidíš, že pražské metro není tak špatné a možná by ani nebylo vůbec nebýt některých turistů a spoluobčanů :)

Bronzový

podívej se na starší díly,kde hodnotí staré stanice metra > ty hodnotil (a nejen on) kladně...

Stříbrný

Ano, jak už uvádí scratcher92, má Praha taky dost hezkých stanic, ale ty Petřiny, to je fakt katastrofa - ten vnějšek, ten vnitřek ujde. I ty další příklady mne pobavily, jsou to prostě nedostatky - které okamžitě vidí zahraniční návštěvníci*, zatímco nám "to nepřijde", prostě ostuda:DDD
Já takové věci taky vidím - v mimoevropských zemích, které se snaží, aby měly úroveň...to bych měla mnoho příkladů...:DDD

*) oni tomu říkají "deficity třetího světa", né že by bylo Česko třetím světem, ale těch deficitů máme mnoho...:DDD

protoze postavit stanici v čr stoji o třetinu vic než v Německu

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.