Youtoo

Proč u nás pracují Slováci, Ukrajinci, Němci?

Proč po rozpadu Československa, který byl vyvolán na straně Slováků, většina z nich pracuje v ČR? Copak Čechům nevadí, že nám zabírají pracovní místa a využívají studentských a dalších výhod (levné ubytko, sleva na školné, nárok na podnájem, nemusí se učit česky aj.)? Paradoxem je, že většina z těhlech slovenských naplavenin nenávidí české Rómy a jiné národnostní menšiny. Slýchávám slovenské diskuze vždy v nočních tramvajích, když se tzv. studentká elita vrací na koleje.
Kdysi jeden starší moudrý pán řekl: „Se vzděláním roste nemravnost.“ A měl pravdu. Čím víc inteligentů-vysokoškoláků u nás je, tím víc stoupá jejich nadřazenost. Ačkoliv citují jen kdo co kdy napsal, vydal a objevil, v praktickém životě si většinou neví rady. Nehnou ani prstem a všichni chtějí jen sedět v práci u compu a ostatní dirigovat. „Pracovat“ pro ně není motivací, nýbrž „dirigovat, rozkazovat, komandovat druhé“, to je pro ně terno a motivující práce správného manažera. 🙂
Kdyby všichni Slováci, pobývající na území ČR, odešli zpět na Slovač, divili bychom se, kolik pracovních míst by se naráz uvolnilo pro české občany. Proto pořád nechápu, proč Češi láteří na Rómy a další tmavé národnostní menšiny, že jim kradou práci a peníze. Když někdo zpívá a huláká na ulici, tak to eště neznamená, že krade a že je špatný člověk.
Naopak ten, kdo se chová nenápadně a tzv. s grácií vás přesvědčuje, že investice do vzdělání se vyplatí, jinak jste jako člověk „aušus“. Probůh, co je tohle za přesvědčování? Takový jedinec obvykle pohrdá ostatními a nadřazuje sám sebe a jemu podobné. V Česku se po roce 2000 prohloubila idea, že člověk bez VŠ titulu je jen poloviční člověk. Hmmm, tak proč tihle vědátoři a magistři a docenti a já nevím kdo všechno nedovedou zakládat nové firmy a dát tak práci ostatním lidem? Kdepak. Ti jen profitují z diplomů a zakládají poradenské psychoterapeutické skupiny, kdy to že si s vámi popovídají a vesměs pak poradí, že člověk si musí vše vyřešit vlastně časem sám, vyjde jedince na cca 500 Kč. Tu a tam doplní, že tohle kdysi prohlásil Nietzsche popř. Freud ve své knize na straně té a té. Ovšem aby pro ostatní lidi hnuli brvou, to ani náhodou.

Nejlepší odpověď
badisko

Proč u nás nesmějí pracovat jiné národnostní menšiny?

Tva anketa je trochu dost zvlastni … Tak zacnu rovnou anketou …proc u nas pracuji cizinci ? libi se jim tam maji vetsi prijem a cesi jsou prece fajn lide …
O narodnostnich mensinach ti povim toto kdo pracovat chce ten pracovat bude … tohle mne dostalo …:D >>> Proto pořád nechápu, proč Češi láteří na Rómy a další tmavé národnostní menšiny, že jim kradou práci a peníze. Jeste jsem nikdy nic podobneho neslysel …Ono to je spis naopak ..cesi nadavaj ze jsou na socialkach vyuzivaji vyhod uz jen kvuli tomu ze jsou mensina ..a kazdej bilej je u nich rasista …
kdu myslis plati ty smecka co sedi na socialkach a jen delaji deti aby byly zase nejake pridavky …Rodice penize na deti utrati za chlast ..automaty atd ..deti se flakaj nemaj love tak kradou .....
Na neco se te zeptam ty jsi take tmavsi pleti ? …protoze ani s jedinou veci co pises nemohu jinak nez nesouhlasit …
v ankete chybi jina odpoved takze davam tuto …zda se mi dosti vtipna …

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Proč u nás nesmějí pracovat jiné národnostní menšiny?

Doplňuji:
No jestli Slováky považuješ jako přímo synonymum národní menšiny…

arygnoc

Proč u nás nesmějí pracovat jiné národnostní menšiny?

budem hádať:

že ty si niekde kopal kanály a ťa vyhodili, lebo prišli ukrajinci a tí na rozdiel od teba, hrdého čecha, makali a chceli za to menej?

tie tvoje poznatky – to nie je vzdelaním, ale výchovou.