Michal Kole

Proč u jednoho čaje mám hrnek hned hnědý jak od bláta a po jiném čaji mi zůstane hrnek čistý ? Co to způsobuje?

Nejlepší odpověď
zjentek

druh čaje.. materiál hrnku.. kvalita vody.. přidané ingredience k dochucení

Další odpovědi
bolak

A umejváš ty hrnky před tím?

Calimë

Bývá to vápenitostí vody, je to takový povlak zbarvený čajem, takže když si dáš např. bílý čaj, povlak nebude vidět, ale když si dáš černý, bude hnědý.

anonym

ten, co to po něm hnědne, má v sobě čaj, ten co ne, je ovocný „čaj“ – sračka z ibišku, šípku, jablek atp…