Avatar uživatele
no107064

Proč tyto tanky mají pod sebou „opravárenskou jámu“ ?

Zdravím, už dříve jsem na to narazil, ale pořád mi to nedá, tak že napíši sem, zda někdo neví.
Jedná se o tanky většinou IS3, které byly umístěny na ruských ostrovech hned nad japonskými ostrovy.
Tady je odkaz na ukázku – https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a6­/1d/c8/a61dc8f5dd8cb795b­de1d1c0e418e78b­.jpg

Kura: tvoje odpověď mě moc neuspokojila, na fotkách co jsem projížděl tak žádný zákopy z toho dál nepokračovali, nebo jsem si jich teda nikde nevšiml.
Prvně jsem si myslel, že je to oprávárenská jáma, ale co jsem listoval obrázky na těchto ostrovech, tak bylo více tanků umístěných na těchto „opravárenských jámách“, tanky vypadají jako by držely pozici a kontrolovaly určité pobřežní oblasti, takže mi to nepříjde, že je to „opravárenská jáma“ ostrov se jmenuje „Shikotan“.

Zajímavá 0 před 2648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Jde o chráněné vchody či východy do bunkrů. Na obrázku je jasně vidět šikmé zaústění do bunkru. Osádky tanků zde mohly i bydlet a příkop jim umožňoval bezpečnější nástup do tanku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Sú to tzv. „zakopané tanky“ v statických palebných pozíciách. Aby obsluha nebola pri nastupovaní zraniteľná, používa spodný tankový prielez, do ktorého vchádza krytá betonovým zákopom.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kura

Jde o betonové zákopy, tedy spíše zákopové cesty mezi jednotlivými bunkry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

K obraně se občas používaly staticky umístěné, nepojízdné tanky. Pokud je tohle takový případ, možná by to mohl být únikový východ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Karel51

Myslím si, že nejspíš tank používaly jako stacionární dělo a spodním průlezem, který tyto tanky měly bezpečně mohli ono ,,dělo" opustit do jámy a zase bezpečně nastoupit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek