Proč třeba na poště číslo občanského průkazu nezadají do policejní databáze, zda není kradený nebo ztracený?

Jde mi o to, že stačí dobrá kopírka a laminovačka a poštačka ani někdy občanku nevezme do ruky a jen opíše číslo na složenku a do PC a vůbec neověří zda je můj – zda není falešný.

na složenky se podepisuji jinak než mám v občance a nikdy mi pošťačka nic neřekla.

Nejlepší odpověď
Syd

Protože by tam všechno trvalo pětkrát tak dlouho?

Další odpovědi
baghira

A proč ti třeba neodeberou otisky prstů a vzorek DNA?

Když zadává číslo OP do PC, jak víš, že se automaticky netestuje?

kosaaaak

Hele, na ty podpisy se tak nehledí. Já už se tři roky podepisuju slovem „Ahoj“ a ještě si toho nikdo nevšim. A na poště seděj samý znuděný báby ze kterejch jejich monotónní džob už dávno vysál všechen život. Jestli myslíš že má některá potřebu odhalovat podovodníky a zbavovat svět zločinu, tak jsi docela ulít. Pošťačka není Batman.

atriplex

Databáze odcizených OP je volně přístupná na internetu. Pokud vy máte OP nahlášený jako odcizený a pošta na váš odcizený OP někomu vydá například peníze, tak je to chyba pošty a měl byste to pak reklamovat. Otázkou je, zda je pošta povinna pravost OP kontrolovat.