Proč tomu nechápu ?

Do předčasného důchodu odešlo přes půl miliónu lidí a nezaměstnaných je také přes půl miliónu. Kde se tedy poděla ta volná pracovní místa ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jen se porozhlédni po vém okolí kolik fabrik ukončilo svoji činnost a zkrachovalo a stále se v tom pokračuje. Do předčasného důchodu většinou odcházejí lidé kterým je 60 let a jejich fabrika byla rozkradena. Totéž je i můj případ . Proč bych si jinak dobrovolně snižoval důchod o 1000 Kč. Nebo mně chceš tvrdit že by mně v 60 ti letech někdo zaměstnal.
Doplňuji:
Jednou z hlavních povinností státu je zajišťovat pracovní místa. Ne to jenom házet na soukromníky.

Další odpovědi
Sůwa

Taky jsem se včera snažila dopočítat, ale marně. Je to zřejmě další důkaz „necenzurovaného tisku“, takže si každý píše, co ho napadne. Důvěryhodnost nulová 🙂

anonym

Pracovní místa jsou pro lidi mladé.Nás, starší už nikdo nechce.Je mi šedesát a už pět měsíců hledám práci.NIKDO MĚ NECHCE, ŽE JSEM STARÝ.A teď mě řekni co mám dělat?Když do konce roku neseženu práci, tak BUDU NUCEN JÍT DO PŘEDČASNÉHO DŮCHODU, i když budu mít o 2000 menší důchod.A teď mi řekni co je výhodnější?Nemít žádné peníze a nebo jen 8000?
Zlatí komunisti, tam bych tohleto NEMUSEL ŘEŠIT.Hlavně, že modří ptáci nám stále říkají, že práce je všude dost, akorát se lidem nechce dělat.Akorát nechtějí přiznat, že pro šedesátníky ta práce NIKDE NENÍ.

anonym

Barbakane, proč to nechápeš, to nevím. Zřejmě bude chyba v početním úkonu, který provádíš. Neodečítej, ale sčítej, abys zjistil, jaká by byla skutečná nezaměstnanost, kdyby systém předčasného odchodu do důchodu nefungoval. Za druhé musíš znát přesná čísla jak odcházejících do předčasného důchodu, tak nezaměstnaných, vždy k určitému datu.
Ještě připočti zaměstnané „na černo“, podnikající cizince a podobně a dostaneš se k poněkud přesnějším hodnotám. Přesné číslo bys zjistil jedině v případě, že by v tomto státě fungovaly přesné statistiky zaměstnanosti, přistěhovalců, podnikajících a kdyby státní orgány vykonávaly kontrolní činnost tak dobře, že by neexistovalo nic jiného, než legální zaměstnanost.

anonym

Mícháš jabka a hrušky.
Počet nezaměstnaných je současný počet, kdežto odchody do předčasného důchodu jsou kumulované počty od r. 1995.
Aktuální počet za r. 2012 je 27 852, což je 32,3% z celkově přiznaných starobních důchodů.

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/295975-pres-pul-milionu-duchodcu-slo-do-penze-predcasne-berou-ale-o-tisic-mene.html
http://www.cssz­.cz/cz/o-cssz/informace/sta­tistiky/ducho­dova-statistika/ducho­dova-statistika-za-rok-2012.htm
Doplňuji:
Obecné důvody ti dostatečně objasnil už mosoj.
Lidé nad 55 let jsou v současné recesi téměř nezaměstnatelní.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/duchodpoj/cas­t4h1.aspx

anonym

Ještě důležitý rozdíl – počet důchodců se soustavně zvyšuje a je nevratný, kdežto aktuální údaj míry nezaměstanosti kolísá podle momentální situace na trhu práce.
Důchodcem múže být každý jen jednou a už neomládne, nezaměstaní mohou být v evidenci ÚP a na podpoře mnohonásobně.