Weroniq

proč tolik vlivných a známých mužů podvedlo své manželky?

mají muži nějaké sklony k mnohoženství? a jaké důvody mají slavní herci, politici dokonce prezidenti, aby zradili své partnerky, které s nimi prošly cestu od obyčejného muže po vlivného a bohatého?
mluvím třeba o takových jako Topolánek, Paroubek a snad se i říká, že Havel nebo Klaus měli milenky..

Nejlepší odpověď
tom004

Nemyslím si,že by to bylo „tolik vlivných a známých mužů“.Je to pouhé zdání dané tím,že ve vysokých,veřejných funkcích je poměr žena/muž,podle mého odhadu,1:5.Při poměru 5:1,by tato otázka zněla naopak.Rovné srovnání může být pouze při poměru půl/půl,anebo ke korektnímu výsledku dojít nějakým složitým přepočtem.

Další odpovědi
jendahun

Mají prostě víc příležitostí,než nějaký Franta od soustruhu,mají moc a peníze a málo morálních kvalit.Na druhé straně,když jim ženská vleze do postele,snad by jen eunuch mohl odmítnout.U ženské je to tak,že ta se nejdřív stará zaopatřit pro budoucnost sebe a případné potomky,bez práce a s minimálním opotřebením.Ani jedné straně to asi nejde mít za zlé.Prostě je to o příležitosti,mo­rálce a charakteru.Druhý pohled na věc je ten,že pokud je chlap spokojený v manželství,nemá důvod si komplikovat život další ženskou.A dal­ší…havíř který přijde z noční,asi nebude mít tolik chuť na nevěru,jako umělec,nebo politik který profláká šichtu v ateliéru,nebo u psacího stolu a nevěru pak považuje za hledání inspirace,nebo relaxaci po náročném hlasování,případně úniku od stereotypu.

Tom.Noddy

Ono to je hlavně asi tím, že jdou více vidět. Tohle se samozřejmě děje snad ve stejném měřítku i mezi lidmi, kteří nejdou vidět.

hanulka11

peníze jim zatemnily mozky …jednak si myslí, že si za ně vše koupí a že všechny ženy před nimi padnou na zadek

Drap

A proč tolik manželek podvedlo své vlivné muže ?

lexx

Asi je k tomu neustále nutí velmi úspěšný a životaschopný genetický fond a neodolatelné nutkání reprodukce.

greycell

nikdy jsem svoji manželku nepodvedl

tuCZek

Všichni podvádějí,jen někteří lépe nebo hůř to dokáží skrýt či utajit. (zapřít :)