Avatar uživatele
Nikkol

Proč to trvá tak dlouho?

Třeba: přijdu na katastr.úřad a chci změnit trvalé bydliště. Vyplním formulář, úřednice si to přede mnou všechno zapíše do počítače. Tak a teď bych čekala, že je změna hotova, ale ne. Bude to trvat měsíc než se změna udělá. A tak je to i na jiných úřadech.Na co se ten měsíc čeká?
Doplňuji:
Samozřejmě, že se trvalé bydliště nemění na katastru. Katastr to má změnit sám, jelikož jim to nahlásí nejspíš matrika. Ale protože jsme zjistili, že ani po roce adresu nezměnili, museli jsme je na to upozornit a vyplnit žádost. Nemůžu prodat nemovitost, když mám v katastru uvedenou adresu, která se neshoduje s tou v občance.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Všechno má svůj řád, a tak jak je to nastaveno, tak úředník vykonává. Ale ten váš úřad je stejně zvláštní, když se trvalé bydliště mění na Katastru nemovitostí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kdysi nařizoval ÚL, někdy kolem r.56 (číslo nevím, asi 13,16/53,56, tak nějak), že minimální úřední dny jsou Po a St. V současnosti mají úřady Po-Čt, to vede ktomu, že musí mít prostor pro zpracování údajů, to je pátek a pak, i ostatní dny. Záleží jak to úředník stíhá. Pak jsou zákonné datumy, do kdy, aby i občan měl jistotu, že to bylo provedeno.
-

  • Stalo se mi, že jsem měnil řidičák i občanku najednou, výměna trvala u řidičáku 3 měsíce, Tak jsem je upozornil na porušení lhůt. Naštěstí jsem nespěchal, Dělal jsem to s 1/2 předstihem. Do týdne mi přišla SMS, že to mám hotové. Je fakt, že se ani neomluvili.

Doplňuji:

  • ÚL = úřední list

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Na katastru to trvá vždy nejdéle. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek