Avatar uživatele
anonym

Proč to odnesla kukačka?

Proč zrovna tenhle pták je odsouzený k tomu,že musí v pravidelných intervalech vylézat z hodin a vydávat zvuky?
Třeba se jí i nechce.
Taková vrána – ta by to určitě zvládla také.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4800 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Domnívám se, že kvůli tomu, protože kukaččino kukání v přírodě se počítalo. Kolikrát kukačka zakuká, tolik roků budu žít. Nebo se také odhadovalo podle jarního kukání, jaké bude počasi. Nebo se objevila i v písničce Žežuličko,kde jsi byla, proč’s tak dlouho nekukala – ptala se nastávající nevěsta.

Samozřejmě že i jiní ptáci vydávají zvuky, ale ne vždy jejich „odpověď“ vyhovovala. Třeba křepelka chtěla „pět peněz…“.

Proto i v hodinách znamenalo kukaččino kukání, že se třeba za x hodin uzdravíme nebo něco se nám splní. Nebo kukačka zkouší, zda ještě proleze dírou v hodinách – co když by skutečná kukačka nasadila vejce do hnízda, z něhož by se kukaččí mládě nedostalo ven?

Hodinář, který kukačku do hodin vložil, zřejmě počítal, že majitelé hodin podlehnou pověrám a budou se řídit kukaččinou předpovědí. Co kdyby …

Vrána má nepříjemný zvuk a její krákání znamená přechod mezi životem a smrtí, považuje se za posla zlých zpráv. Rovněž je to nespolehlivý pták – když ji Noe vyslal zjistit, zda už voda opadla, nevrátila se.

Kdysi jsme doma měli krásné dřevěné hodiny s kukačkou, ale na noc jsem je „vypínala“. Nemohla jsem si na její kukání zvyknout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

A co má dělat? Vejce roznese po okolí, tak co doma.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Kukučka odovzdá vajce do porodnice, o mláďatá sa stará vtáčia obec, tak nech aspoň niečo užitočné robí…
Vrana jedine, ak máte dosť syru…
…a líšku (Ezopové bájky)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

S tou kukačkou je to pech. V zimě mi odlétne a nevím kolik je hodin. Nicméně za pár měsíců se vrátí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek