Shizuka

Proč to lidi dělají ? proč hned někoho podezřívají ?

Když jsem si po nějaké době projížděla nejnovější otázky na odpovědi.cz
zjistila jsem že mnoho lidi co jsou tady ( většinou to jsou jenom dospělí -_-) Hned někoho obviňují z něčeho dáme si příklad z této otázky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hadanku-co-mi-dal-muj-bratr
Dívka tam píše že má bratra ale hned několik lidi jí napsalo že bestak lže a že bratra nemá. Proč jí hned podezřívají když jí ani vůbec neznají a hned soudí ? Soudí jenom proto že otázka vypadá jako by to byl domací úkol ze základní školy ? to je blbost ! myslím si že to někteří tady občas přeháněj -_____-''
co si myslíte vy ?
Doplňuji:
Jsem si nevšimla no chybička se vždycky vbloudí ale nic myslím že to není nic strašného :)

Nejlepší odpověď
pusinka50

iceT a BANAN93 odpověděli za mě, není třeba nic dodávat. Celkem je nad slunce jasné a z formulace otázky to vyplývá, že ji nepoložil „malý bratříček“, jak tazatel zdůraznil ještě jednou, že nikoliv „bratr“ ale „bratříček“, malé dítě by takovouto otázku nevymyslelo, nevymyslel by ji ani dospělý člověk, tak nechápu, čeho se tu dovoláváš???!! Podezření na lež byla jen důsledek položené otázky. Když se cítím na to jít na matematickou olympiádu, měla bych umět počítat a ne žádat někoho jiného o radu, už těch domácích úkolů je zde dost!!

Další odpovědi
iceT

Kdyby byla otázka položená jinak,například takto:Mám malého bratra a ten se mě zeptal na řešení hádanky…následně hádanku uvedl,tak by asi nikdo nic nenamítal,ale taky pochybuju,že by se malý človíček zeptal na takovou hádanku a ještě by použil slovo ‚schematický obrázek‘.
Kromě toho je tady nevhodné pokládat otázky za účelem vlastního prospěchu,pokud tedy hádanka pochází z nějaké olympiády a tazatel potřebuje řešení.
Něco jiného by by bylo,kdyby byla otázka položena formou zábavy.Je ovšem otázka,jak rozeznat takovou otázku a taky co je definice vlastního prospěchu.Protože každá otázka v podstatě je k vlastnímu prospěchu.

BANAN93

zadej si první 4 slova z té jeho hádanky do GOOGLU a uvidíš – lidi ho podezírali jen z legrace že maskuje matematickou olympiádu… k čemuž napovědělo i to že nevložili obrázek, který jsem já hned dohledal po vložení části textu úlohy do googlu – tudíž to naznačuje maskování záměru získat odpověď na matematickou olympiádu, s čímž tu většina odpovídajících pomáhat nechce
Doplňuji:
jinak sem tam napsal ať si to zvětšej a počítaj záhyby v té spirále a podle toho lze i určit o kolik cesta stoupá na každém čtverci a nemusej si to ani kreslit na čtverečkovej papír a zapisovat (v tom ta úloha je ,že si sami musej najít svůj systém jak se dobrat výsledku)… nechci být na nikoho zlej ...... ale zase lidi nemůžou napsat tady je úloha doneste mi diplom .......!!!!!!!!!!!­!!!

anonym

to je taký zvyk:
nastúpite do autobusu, hneď Vás niekto kontroluje, či máte lístok (hneď ste podozrivý, že cestujete na čierno),
prídete do obchodu a za Vami obsmŕda Ukrajinec a čumí Vám na ruky, či niečo nekradnete,
poisťovňa Vám pošle zloženku na povinné ručenie, i keď nemáte auto,

Len preboha nikoho nechoďte udať, lebo už len tým, že o spáchaní trestného činu VIETE, ste spolupáchateľom (tzv. paradox svedka).

a podobne.

Že tu niekto niekoho upodozrieva? Veď to je normálne …

huxa

Já si myslím, že bys měla rozlišovat pohlaví. Když o sobě prohlašuje, že je chlap, je hloupé o něm následně mluvit jako o dívce.

zjentek

ano,podezřívají. Proč, to třeba já nevím, ale ani netušíš, kolik je pravdy v tvé otázce,i když si odmyslím tu otázku, kterou uvádíš jako příklad. Chápu myslím správně, že to s tím bratříčkem byl jen příklad jiné podstaty. Takže, nevím a můžu říct jen tolik: jednotka podezřívání= jeden intelektuál .)

GTA Andreas

http://bit.ly/XPbSV8

http://bit.ly/Y­KeEHd