Karlos24

Proč to filmům trvá tak dlouho z kina do běžné TV?

Proč se filmy, které jsou v kinech dostanou do TV až po letech? Znaméná to, že po premiéře v kině je licence na vysílaní tak drahá nebo se řídí jinými pravidly??

Nejlepší odpověď
zbynekplzen

Film- filmaři a celé to kolem si na sebe musí vydělat , takže nejdřív kino , pak prodej dvd nosičů a poslední je tv , kde už se jen paběrkuje , jen internet a stahování dělá celému tomu průmyslu trochu škody 🙂

Další odpovědi
tom004

Jde o stejnou právní ochranu,jako u jiných kulturních produktů.U filmů platí,že smí být uvedeny v jiných médiích,až po uplynutí 6 měsíců,od prvního uvedení (premiéry),v ki­nech.Za tu dobu,by se měli vrátit,vložené náklady,nebo alespoň jejich část.Samozřejmě,že poplatky odvádí všechna média,za jejich další užívání.Vzhledem k dnešním technickým možnostem,různých „pirátů“,se na tom paralelně přiživuje spousta dalších subjektů,na obou stranách práva.