Zlatý

Proč to dělá?

Zdravím!

Opět jsem tu s dotazem o králících :-)

Jedna moje králičí holčina dělá docela divnou věc. Pořád chodí v kleci, očmuchává, což je v pořádku. Pak přijde k misce a tlapkou z níc vysype krmivo. To pak jí až ze země, nikoli z misky. Toto udělala už nejméně 10x. Je to normální? Proč to dělá? Popř. jak odnaučit?

Děkuji :-)
Doplňuji:
Kapko, já jim koupila dost těžkou misku - betonovou. O tom to zřejmě nebude. :-)

Ale díky za tip ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Problém bude ve velikosti misky a v množství krmiva.
Králíček, stejně jako morče se v krmení přehrabuje a vybírá si ty nejlepší kousky, když je miska malá nebo je tam "zrní" moc, vysype si to aby se v tom mohl přehrabovat.
Dávej mu méně krmení v častějších intervalech, nebo kup větší misku :)

Další odpovědi:

Pokročilý

Nejspíš to bude velikostí misky ,králíci se přece jen rádi přehrabují.. Jinak nevím

Zlatý

Odnaučit zakoupením těžké kameninové misky, jaká se dávala králíkům odjakživa. :-)
Doplňuji:
V tom případě to bude, jak říká PostApMan a Pepexxx, králíci jsou prostě "hrabavci".
Moji ale papali vždy způsobně a ti nejsnaživější se pokoušeli dokonce příborem, protože věděli, že kdo bude dělat svinčík, půjde první na pekáč. :-D

může to být i tím že se to naučila už ve zverimexu kde je v kleci víc králíků a krmivo je rozsypané,to se brzo odnaučí,vžycky krmivo posbírej a dej zpátky do misky časem to přestane dělat,očuchává protože je v jiném prostředí až si zvykne taky přestane

Pokročilý

to nejní urážka,ale si je rozmazlený stravou,menší hladovka a pak bude zase vše v pořádku,používá se to i v ZOO

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.