Jahoda

Proč to dělá?

Zdravím!

Opět jsem tu s dotazem o králících 🙂

Jedna moje králičí holčina dělá docela divnou věc. Pořád chodí v kleci, očmuchává, což je v pořádku. Pak přijde k misce a tlapkou z níc vysype krmivo. To pak jí až ze země, nikoli z misky. Toto udělala už nejméně 10×. Je to normální? Proč to dělá? Popř. jak odnaučit?

Děkuji 🙂
Doplňuji:
Kapko, já jim koupila dost těžkou misku – betonovou. O tom to zřejmě nebude. 🙂

Ale díky za tip 😉

Nejlepší odpověď
PostApMan

Problém bude ve velikosti misky a v množství krmiva.
Králíček, stejně jako morče se v krmení přehrabuje a vybírá si ty nejlepší kousky, když je miska malá nebo je tam „zrní“ moc, vysype si to aby se v tom mohl přehrabovat.
Dávej mu méně krmení v častějších intervalech, nebo kup větší misku :)

Další odpovědi
Pepexxx

Nejspíš to bude velikostí misky ,králíci se přece jen rádi přehrabují.. Jinak nevím

kapka

Odnaučit zakoupením těžké kameninové misky, jaká se dávala králíkům odjakživa. 🙂
Doplňuji:
V tom případě to bude, jak říká PostApMan a Pepexxx, králíci jsou prostě „hrabavci“.
Moji ale papali vždy způsobně a ti nejsnaživější se pokoušeli dokonce příborem, protože věděli, že kdo bude dělat svinčík, půjde první na pekáč. 😁

anonym

může to být i tím že se to naučila už ve zverimexu kde je v kleci víc králíků a krmivo je rozsypané,to se brzo odnaučí,vžycky krmivo posbírej a dej zpátky do misky časem to přestane dělat,očuchává protože je v jiném prostředí až si zvykne taky přestane

pondělí

to nejní urážka,ale si je rozmazlený stravou,menší hladovka a pak bude zase vše v pořádku,používá se to i v ZOO