Avatar uživatele
Jahoda

Proč to dělá?

Zdravím!

Opět jsem tu s dotazem o králících 🙂

Jedna moje králičí holčina dělá docela divnou věc. Pořád chodí v kleci, očmuchává, což je v pořádku. Pak přijde k misce a tlapkou z níc vysype krmivo. To pak jí až ze země, nikoli z misky. Toto udělala už nejméně 10×. Je to normální? Proč to dělá? Popř. jak odnaučit?

Děkuji 🙂
Doplňuji:
Kapko, já jim koupila dost těžkou misku – betonovou. O tom to zřejmě nebude. 🙂

Ale díky za tip 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, anonym, PostApMan před 4992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Problém bude ve velikosti misky a v množství krmiva.
Králíček, stejně jako morče se v krmení přehrabuje a vybírá si ty nejlepší kousky, když je miska malá nebo je tam „zrní“ moc, vysype si to aby se v tom mohl přehrabovat.
Dávej mu méně krmení v častějších intervalech, nebo kup větší misku :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepexxx

Nejspíš to bude velikostí misky ,králíci se přece jen rádi přehrabují.. Jinak nevím

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Odnaučit zakoupením těžké kameninové misky, jaká se dávala králíkům odjakživa. 🙂
Doplňuji:
V tom případě to bude, jak říká PostApMan a Pepexxx, králíci jsou prostě „hrabavci“.
Moji ale papali vždy způsobně a ti nejsnaživější se pokoušeli dokonce příborem, protože věděli, že kdo bude dělat svinčík, půjde první na pekáč. 😁

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

může to být i tím že se to naučila už ve zverimexu kde je v kleci víc králíků a krmivo je rozsypané,to se brzo odnaučí,vžycky krmivo posbírej a dej zpátky do misky časem to přestane dělat,očuchává protože je v jiném prostředí až si zvykne taky přestane

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

to nejní urážka,ale si je rozmazlený stravou,menší hladovka a pak bude zase vše v pořádku,používá se to i v ZOO

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek