Proč to bolí?

Dobrý večer, chci se zeptat, když používám při menstruaci tampón, tak při zavádění najsou žádné problémy, ale když ho vytahuji, tak mě to bolí, jinak když je vevnitř potíže nemám. Nevím jestli to je tím, že je nasáklý. Jsem ještě panna. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vyzkoušejte jiné tampóny (od jiného výrobce), tyhle Vám nemusejí vyhovovat. Berte v potaz, že při menstruaci dochází nejen ke ztrátě asi krve, ale spolu s ní se vyloučí endometrium... zvažte i přechod ke klasickým menstruačním vložkám, pokud byste nenašla vhodné tampóny.
Doplňuji:
Malá oprava:
...při menstruaci dochází nejen ke ztrátě krve (asi 50 ml), ale spolu s ní se vyloučí endometrium...

ke ztratě krve dochází zcela jistě! ;)

Další odpovědi:

Samozřejmě proto, že je nasáklý. Tampon ztloustne (to přece vidíš) a pronikání přes panenskou blánu něčeho, co je tlustší než stávající otvor v ní, samozřejmě bolí. Když nebolí při vkládání, je jasné, že to není infekcí atp, ale prostě tím ztloustutím. Takže vše v pořádku

Zlatý

No můžeš to mít uvnitř nějaké podrážděné, chtělo by to gynekologa

Bronzový

Zeptat se gynekologa je fak nejlepší,co můžeš udělat, abys měla jistotu,že jsi vpořádku. Jinak, já tampónům prostě nefandím a tampóny používám jen když je to nutné, tak nějak mi to dává cit,že je lepší,se jim vyhnout. Ale každý to má úplně jinak a měl by se řídit sám sebou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.