Avatar uživatele
katušš

Proč to bolí?

Dobrý večer, chci se zeptat, když používám při menstruaci tampón, tak při zavádění najsou žádné problémy, ale když ho vytahuji, tak mě to bolí, jinak když je vevnitř potíže nemám. Nevím jestli to je tím, že je nasáklý. Jsem ještě panna. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, Wang před 4570 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Vyzkoušejte jiné tampóny (od jiného výrobce), tyhle Vám nemusejí vyhovovat. Berte v potaz, že při menstruaci dochází nejen ke ztrátě asi krve, ale spolu s ní se vyloučí endometrium… zvažte i přechod ke klasickým menstruačním vložkám, pokud byste nenašla vhodné tampóny.
Doplňuji:
Malá oprava:
…při menstruaci dochází nejen ke ztrátě krve (asi 50 ml), ale spolu s ní se vyloučí endometrium…

ke ztratě krve dochází zcela jistě! ;)

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yak

Samozřejmě proto, že je nasáklý. Tampon ztloustne (to přece vidíš) a pronikání přes panenskou blánu něčeho, co je tlustší než stávající otvor v ní, samozřejmě bolí. Když nebolí při vkládání, je jasné, že to není infekcí atp, ale prostě tím ztloustutím. Takže vše v pořádku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

No můžeš to mít uvnitř nějaké podrážděné, chtělo by to gynekologa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

Zeptat se gynekologa je fak nejlepší,co můžeš udělat, abys měla jistotu,že jsi vpořádku. Jinak, já tampónům prostě nefandím a tampóny používám jen když je to nutné, tak nějak mi to dává cit,že je lepší,se jim vyhnout. Ale každý to má úplně jinak a měl by se řídit sám sebou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví