katušš

Proč to bolí?

Dobrý večer, chci se zeptat, když používám při menstruaci tampón, tak při zavádění najsou žádné problémy, ale když ho vytahuji, tak mě to bolí, jinak když je vevnitř potíže nemám. Nevím jestli to je tím, že je nasáklý. Jsem ještě panna. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Pájo

Vyzkoušejte jiné tampóny (od jiného výrobce), tyhle Vám nemusejí vyhovovat. Berte v potaz, že při menstruaci dochází nejen ke ztrátě asi krve, ale spolu s ní se vyloučí endometrium… zvažte i přechod ke klasickým menstruačním vložkám, pokud byste nenašla vhodné tampóny.
Doplňuji:
Malá oprava:
…při menstruaci dochází nejen ke ztrátě krve (asi 50 ml), ale spolu s ní se vyloučí endometrium…

ke ztratě krve dochází zcela jistě! ;)

Další odpovědi
yak

Samozřejmě proto, že je nasáklý. Tampon ztloustne (to přece vidíš) a pronikání přes panenskou blánu něčeho, co je tlustší než stávající otvor v ní, samozřejmě bolí. Když nebolí při vkládání, je jasné, že to není infekcí atp, ale prostě tím ztloustutím. Takže vše v pořádku

Michal Kole

No můžeš to mít uvnitř nějaké podrážděné, chtělo by to gynekologa

rosinka

Zeptat se gynekologa je fak nejlepší,co můžeš udělat, abys měla jistotu,že jsi vpořádku. Jinak, já tampónům prostě nefandím a tampóny používám jen když je to nutné, tak nějak mi to dává cit,že je lepší,se jim vyhnout. Ale každý to má úplně jinak a měl by se řídit sám sebou.