numeriprimi

Proč tiskárna nevytiskne barvu zvýrazňovače?

Pokud v laserové tiskárně vytisknu třeba zelenou či modrou v odstínu šedi (černou tiskovou kazetou), získám určitý tón šedé. Pokud takto vytisknu fosforeskující barvu zvýrazňovače (žlutá, zelená), tiskárna nic nevytiskne – papír zůstane bílý. Proč je tomu tak?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to záležitost ovladače tiskárny. Těžko radit když ho neznám.
V každém případě se podívej do ovladače a pokud je tam možnost přímo zaškrtnout volbu tisk v odstínech šedi tak udělej. Nesmí být zaškrtnuto tisk ČB ( BW) !

Zkoušel jsem z Wordu na inkoustu a bez problémů.

Další odpovědi
anonym

Udělej si náhled před tiskem – je na něm barva zvýrazňovače viditelná?

  1. ne, v tom případě jde o zvýraznění jen pro monitor (editaci), nikoli pro tisk – neuvádíš podrobnosti
  2. ano, v tom případě máš pro tisk nastaveno ´málo´ odstínů šedi a nepříliš sytá barva zvýrazňovače je vrámci nich vyhodnocena jako bílá