Avatar uživatele
fcoop

Proč ten jetelíček roste u vody?

I když – jetelíček může vzít třeba čert,důležité je – Proč ten můj hošíček – proč k nám nechodí?

Existuje nějaké východisko?

ABY NEDOŠLO K OMYLU!!
O položení této otázky mě požádala jedna má – velice stydlivá – známá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Kerberus, dědapetr, www před 4685 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kdysi prohlásil básník Vítězslav Nezval, když rozebírali jeho báseň, že by to tak mohlo být.

  1. Mládenec nemá kvůli práci čas a dívka mu nechybí, ale není schopen jí to říct, volí radějí mlčení, tu nejhorší variantu. Dívka stále čeká, protože naděje umírá poslední a věří, že se chlapec ozve…
  2. Dívka má uschovaný čtyřlístek pod polštářem a nechce věřit, že tato pověra jí nepřináší štěstí, stále čeká. Neuvědomuje si však, že jde jen o symbol, nikoliv prostředek k získání lásky… Možná lístek našla sama, musí být darovaný… stále platí, že každý je strůjcem svého štěstí.
  3. Mohlo to být docela jinak … Mezi chlapcem a dívkou došlo k nedorozumění, které nechce chlapec pochopit, a proto nejde …

Dočká se dívka odpovědi na svou otázku „proč tomu tak je“???

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

No, jetelíček u vody je příměr. Tvé známé bych doporučil hošíčka nalákat na „sladkou odměnu“ a je u ní natotata 😁!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Nezbývá, než aby ta vaše stydlivá známá přemohla stud a přiložila ruku k dílu.
Vzala kosu, jetel posekala a přitom doufala, že její hošíček......
" Snad k ní zase cestu najde,až ten jetel kosou zajde !"
Ale to ji přece mohlo napadnout !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nepochopil sem otázku, na co se ptala? co chce vědět? jestli roste jetel jen u vody? na sahaře neporoste ;D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tady a stydět se?!Má Tvá známa vůbec děti,když se tak stydí ? . Vím,není to odpověď,ale to mě dostalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Tak ať tvá přítelkyně zkusí nějakou seznamku a tam nějakého hošíčka snad najde.Těch seznamek je na netu dost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fcoop

Možné řešení:
Až ten jetel kosou zajde,
snad k nám zase cestu najde,
jetel,ten jetel

jetelíček u vody.

Takto býval „problém“ popisován všude tam,kde to mastila dechovka.
Podobně: „Proč ta sova tolik houkala
a hůůů a hůůů a hůůů“?

před 4685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Děkuji za vysvětlení. Vpodstatě jsem napsala totéž, jenže ne slovy písně – dívka opravdu věří a čeká …
K Vašemu dodatku – podívejte se do odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ta-sova-tolik-houkala

před 4685 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek