fcoop

Proč ten jetelíček roste u vody?

I když – jetelíček může vzít třeba čert,důležité je – Proč ten můj hošíček – proč k nám nechodí?

Existuje nějaké východisko?

ABY NEDOŠLO K OMYLU!!
O položení této otázky mě požádala jedna má – velice stydlivá – známá.

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi prohlásil básník Vítězslav Nezval, když rozebírali jeho báseň, že by to tak mohlo být.

  1. Mládenec nemá kvůli práci čas a dívka mu nechybí, ale není schopen jí to říct, volí radějí mlčení, tu nejhorší variantu. Dívka stále čeká, protože naděje umírá poslední a věří, že se chlapec ozve…
  2. Dívka má uschovaný čtyřlístek pod polštářem a nechce věřit, že tato pověra jí nepřináší štěstí, stále čeká. Neuvědomuje si však, že jde jen o symbol, nikoliv prostředek k získání lásky… Možná lístek našla sama, musí být darovaný… stále platí, že každý je strůjcem svého štěstí.
  3. Mohlo to být docela jinak … Mezi chlapcem a dívkou došlo k nedorozumění, které nechce chlapec pochopit, a proto nejde …

Dočká se dívka odpovědi na svou otázku „proč tomu tak je“???

Další odpovědi
www

No, jetelíček u vody je příměr. Tvé známé bych doporučil hošíčka nalákat na „sladkou odměnu“ a je u ní natotata 😁!

vagra

Nezbývá, než aby ta vaše stydlivá známá přemohla stud a přiložila ruku k dílu.
Vzala kosu, jetel posekala a přitom doufala, že její hošíček......
" Snad k ní zase cestu najde,až ten jetel kosou zajde !"
Ale to ji přece mohlo napadnout !

anonym

nepochopil sem otázku, na co se ptala? co chce vědět? jestli roste jetel jen u vody? na sahaře neporoste ;D

anonym

Tady a stydět se?!Má Tvá známa vůbec děti,když se tak stydí ? . Vím,není to odpověď,ale to mě dostalo.

dědapetr

Tak ať tvá přítelkyně zkusí nějakou seznamku a tam nějakého hošíčka snad najde.Těch seznamek je na netu dost.

fcoop

Možné řešení:
Až ten jetel kosou zajde,
snad k nám zase cestu najde,
jetel,ten jetel

jetelíček u vody.

Takto býval „problém“ popisován všude tam,kde to mastila dechovka.
Podobně: „Proč ta sova tolik houkala
a hůůů a hůůů a hůůů“?

Kerberus

Děkuji za vysvětlení. Vpodstatě jsem napsala totéž, jenže ne slovy písně – dívka opravdu věří a čeká …
K Vašemu dodatku – podívejte se do odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ta-sova-tolik-houkala