Proč je úročení vkladů v bance tak nízké?

Zdá se mi směšné, když banky nabízejí úroky z peněz uložených v jejich pokladnách, několik desetin procenta. Neumějí je tzv. rozmnožit lépe? Nalákají klienta na počáteční úrok a během roku ho mění, samozřejmě směrem dolů, a nakonec dostane klient ročně z milionu 5tis.kč. Některé banky to omezují max. vkladem. Zdá se mi, že banka žije z poplatků a úroků z půjček a tam to končí. Je mi jasné, že zde někdo odpoví "tak si je rozmnož sám a líp", ale ptám se, jak to ne/umějí banky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

pretože zámerom banky nie je, aby ste si korunky šetril, ale aby ste si peniaze požičiaval.
samozrejme, za vyššie úroky.

;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Banky zajišťují především peněžní transakce, Dále pak poskytují nejlevnější úvěry a nejbezpečnější uložení peněz. Z hlediska ekonomického trojúhelníku výnos x riziko x likvidita v tom není rozpor. Pokud někdo chce vyšší výnos, musí jít do vyššího rizika nebo horší likvidity. Nejde tedy o to, že by to neuměly, ale nejsou tak zaměřené.

Zlatý

Banky už dávno neslouží tomu, aby úročily vklady.
Na tom moc zisku není.
A banka, jako všichni ostatní, chce vydělat.

Stříbrný

víš jaké jsou platy, příjmy v peněžnictví ? to nevyděláš za rok co střední referent banky za měsíc no a potom, musejí profinancovat ztrátové investice, nedobytné úvěry, pohledávky, ví se to předem, korupce jenom kvete a z cizího krev neteče...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.