Makina

Proč tady někteří lidé píší svoje dotazy, které jsou plné chyb a nedodržují tak český pravopis?

To je takový problém si po sobě přečíst jednu větu?

Nejlepší odpověď
quentos

některým by to přečtení nemohlo, a to z prostého důvodu – pravopis prostě neovládají. Ale nechme je žít, každej máme svoje mouchy ;{)>
Doplňuji:
*nepomohlo

Další odpovědi
venkovan

Chybička se občas vloudí, ale mám pocit, že někdy je to i nevědomost.
Problém přečíst si větu není, ale někdy na to není ani čas. Navíc, když v hlavě schází znalost, oči chybu neuvidí.
Mimochodem – byl jsem nedávno na ZŠ pro nějaké materiály které měla u sebe češtinářka. A když jsem potom vlezl do té boudy na čtyřech kolech, tak mne napadlo, jestli by nestálo za to se učitelky zeptat, zda by pro sklerotiky by nebyla ochotná dělat kurzy správné češtiny.
Možná pokoumám, pozeptám po okolí (otázka kdo si přizná, že pravopis neumí) a když bude příznivá odezva, tak se zkusím zeptat.
No veselejší by to bylo, kdyby ta češtinářka měla tak 175 cm, dejme tomu tmavé vlasy, štíhlou a nebo alespoň sportovní postavu (ne zápasnice sumo), věk tak akorát na snění …
Doplňuji:
Barbakane – má čeština je ryze venkovská. Co od nás venkovanů lze také jiného čekat. V každé blbosti vidím hned něco pozitivního a nebo jak by se lecos mohlo stát příjemnější.

dudu

Protože se v tom dnešním bláznivém světě úplně přetáčejí hodnoty. Dříve byl psaný projev vizitkou každého člověka, úcta ke starším samozřejmostí atd. Dnes jsou to neznámé pojmy a jedinci ctící morálku a etiku směšní jedinci, jejichž slušné jednání je považováno za projev slabosti. Každý může chybovat, ale přehlížet ty strašlivé hrubky už asi dlouho nedokáži, protože mám stejný pocit, jako kdyby mně s úsměvem číslo osm někdo soustavně plival do polévky. Asi ty největší zhovadilosti začnu mazat.
P.S. do pr…, a hned v další otázce zase chyba jako prase.

led

Problém prečítať si po sebe nie je, ale väčšina ľudí to nerobí. Žijeme uponáhľanú dobu.
Znalosť gramatiky a aj češtiny prudko klesá – povedala by som úmerne s presadzovaním angličtiny a nemčiny v ČR.
Ak pozorne sledujete reč, priemerne 1/8–1/7 tvoria nečeské výrazy (možno je je to ešte horšie).

Georgo2010

Zřejmě si ve spěchu rychle zapsat svou myšlenku s dotazem plně neuvědomí českou gramatiku. To máte obdobné, jako když píšete zprávu SMS nebo přes messinger (typu ICQ) obzvláště patrné u mladé generace závislé na internetu.

Lucijej

Očividně to problém je, nebo neznají pravopis. Nevím, co je horší :)

redy

Makina nejsou tu jenom češi a když to nepřečteš tak neodpovídej.

anonym

Venkovane,no teda?! Nejsem znalý jazyka českého,ale Tvá odpověď?