zjentek

proč ta záplavová voda neumí od přírody žádné lepší efekty, než zatopit

Nejlepší odpověď
suaeda

Má také jednu výhodu, nebo spíše měla. Ve Starém Egyptě při pravidelných záplávách řeky Nil vyhnojila pole úrodným bahnem a také je zalévala.

Další odpovědi
honza19hk

umí ještě odtéct když má kam a klesne hladina řeky.

Víc už toho neumí,to by jsi chtěl asi moc.

led

Tie doprovodné efekty to nevidíte a nepočujete?
Tú desivú melódiu sprevadzanú dunivým basovým zborom s občasným zapojením altu a sopránu, prerušovanú kvílivým tenorom mokrého vetru. Toto všetko podfarbované temnými farbami plačúcej Zeme, nárekom slabých slnečných lúčov predierajúcich sa temnotou Ničoty.
Toto je pohľad na ničívú moc vody
Ale je aj voda záplava, zachraňujúca, ktorú sprevádza iná hudba a svetlo. Hudba zachraňujúca, Óda radosti, hudba nového Života sprevádzaná radostným svitom Slnka, sľubujúcu urodu hladným, vodu smädným…
Záplavová voda má ešte jednu vlastnosť, je učenlivá, ak narazí na prekážku, ktorú nedokáže zdolať, nechá sa viesť popri nej, hľadajúc trhliny v obrane hrádze a tam, kde ju nik nečaká,niekedy i v svojom tyle, udrie, tam vrhne svoje útočné šíky a zaberá územie, pokiaľ vládze. A keď navráti sa do svojich medzí, ešte dlho po nej zostáva spúšť…
Kto sa od koho učil tomuto spôsobu boja? Človek od vody, alebo voda od človeka?

rigormortis

A co by jsi chtěl…kávu se šlehačkou?
Já jsem si přál od velké vody v 97mém autíčko, ale dostal jsem jen bláto…kurňa…

zjentek

led: :-O