Proč stromy mají DNA jako živočichové, a nemají něco jiného, jiný princip života?

Nejlepší odpověď
cochee

Nejspíš byla na začátku (než se oddělily živočišná a rostlinná říše) jedna společná jednobuněčná živá entita. Z té zdědily oba typy živých organismů stejný životní princip. Ostatně i dneska existují jednobuněčné organismy, které jsou napůl živočich, napůl rostlina (protože obsahují chloroplasty) – jsou to rozsivky. Dokonce podle některých taxonomických rozdělení se neřadí rozsivky ani mezi rostliny ani mezi živočichy, ale mají svou vlastní říši. Celá problematika je samozřejmě mnohem širší, doporučoval bych se seznámit i s pojmy eukaryota a prokaryota.

Další odpovědi
Psychotic

Protože všechno živé pochází ze společného předka žijícího před cca. 3,5 miliardami let. Každý pozemský sebe-replikující systém (včetně tebe a jablůňky u vás na zahradě) je praprapra…pra­potomkem tohoto organismu, který měl genetický materiál kódovaný v molekule DNA.
Protože nevíme, jak život vznikl, nevíme ani, proč tomu bylo tak a ne jinak. Nejspíš jde o nejjednodušší (a tedy nejpravděpodob­nější) stabilní způsob kódování genetických informací.