Kert

Proč stoupačka hlučí?

Stoupačka v ložnici vydává zvuky, klepání hasákem na topení, psaní na stoji. Správci několikrát hlášeno, regulace stoupaček nic nevyřešila.
Co s tím?
Doplňuji:
Byt je v osobním vlastnictví, platíme jen FO a služby. Položku nájem nemáme, jde tedy snížit snad jen položka správa. Jde to?

Odpovědi
Hlada

Je potřeba odlišit, jestli jde o technickou závadu nebo jestli někdo mlátí do topení. Ať je ale příčina jakákoli, mělo by to řešit představenstvo SVJ, kam byste se měla obrátit.
V položce na správu domu nejsou zahrnuty náklady na opravy ani umravňování vlastníků. Opravy se hradí z lidově zvaného „fondu oprav“.

elektrikář

V potrubí by mněly být zamontovány vlnovcové kompenzátory. Které vyrovnávají tepelnou roztažlivost potrubí. Záleží také na stavu zazdění prostupů ve stropech a podlahách. Trubky topení by mněly být uložené v izolačních pouzdrech . Minerální vata nebo jiný materiál který umožní tepelnou dilataci. Pokud je potrubí jen tak zaházené betonem. Mohou se ozývat při posunu potrubí nejrůznější zvuky.

zzzzz

Já bych to písemně (doporučeným dopisem) oznámila majiteli a žádala bych, aby to vyřešil. Váš majetek ta stoupačka zřejmě není, proto by jste do ní neměli nijak zasahovat.
V dopise bych také uvedla, že pokud tuto vadu v přiměřené lhůtě neodstraní, budu žádat slevu na nájmu, na kterou je ze zákona nárok.

Libas

Doporučuji se optat přímo u nějaké firmy, která se tímto oborem zabývá, např. www.maflex.cz

Michálek1245

Dobrý den, to může být dost možných příčin. Možná bych zkusil i klasické oznámení, že by sousedi měli dbát na to, aby v době nočního klidu byli tišší? Nebo to může dělat třeba termostatický směšovací ventil v otopném potrubí. U nás v SVJ jsme měnili za ventil od https://atm.a­friso.cz/cs/ a od té doby je klid. Takže těch příčin je fakt možných spousta.