bolak

Proč stojí recept do lékárny třicet korun?

To je snad nejdražší počmáranej papír o rozměru A6, kterej znám. Na co ty prachy vlastně jdou?

Nejlepší odpověď
mosoj

Lékárna na každém rohu. To tě nic neříká ?

Další odpovědi
Drap

Zůstávají lékárnám.Sumu předepisuje zákon.

anonym

To je tak když lidi řeknou, že je politika nezajímá, nejdou k volbám a pak si poslanci odhlasují co se jim zlíbí.
Když se hlasovalo o tomto zákonu, poslanci to zdůvodňovali tím, že lidi zneužívají lékaře a léky, že si chodí k lékaři jen popovídat a berou léky, které stejně nepotřebují.
Takže poplatek 30Kč u lékaře má odradit lidi od zneužívání lékaře a připadne lékaři a poplatek 30 Kč za recept zůstává lékárnám.A to si představ, že jsme ještě platili 30Kč za KAŽDOU POLOŽKU NA RECEPTU. Teprve v minulém roce toto odstranili a zůstal jen poplatek za recept.
Za komunistů jsme platili POUZE 1 Kč za recept.
To jsme si pomohli s tou demokracií, co?

anonym

Recept je zdarma. Platíš poplatek za jeho předložení v lékárně. Zkus lékárny Dr.Maxe. Některé kraje si odhlasovaly zrušení poplatku, za což byl svého času ostře kritizován David Rath.
Poplatky za ošetření jdou lékařům, za předložení receptu lékárnám. Jde o zvláštní způsob zvýšení příjmů zdrvatnictví a lékárnám tak, aby na to nemusel ani korunu vynaložit stát. Stát určil, že tímto způsobem si musíme hradit část nákladů do svého zdraví sami. Jako by nestačilo, co nám ukrájel z našich výdělků formou daní, poplatků, povinných příspěvků do sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění.

terry

Drape, ale zákon stejně dělají „lidi“.

anonym

Mne spíše štve, že hospitalizovaní v nemocnici dostávají prošlé léky, které mohou zhoršit zdravotní stav (z léků jsou toxiny), ale v podání lékaře je vše OK

aramah

Přijeď knám a budeš hned zdravej 🙂

kablik

v Brně se už rok za recept v lékárně neplatí, zajdi si k nám…

bolak

Dobrej nápad, jen to pětikilo za jízdenku bude menší problém :)

Lucijej

Nemusíš jezdit do Brna, i u nás je několik lékáren s cedulí, že u nich se tento poplatek neplatí a postupně se to šíří…

terry

Když pojedeš autem, nemusíš platit za jízdenku 🙂