zjentek

Proč štípnutí blech a jiných sacích létajících zrůd vlastně svědí?

..vždyť to není bodavej hmyz, kterej vyloženě chce, aby mě to bolelo a svíjel jsem se v utrpení, ale naopak se chtěj nachlastat v tichosti ..tak proč štípanec tak štípe?

Nejlepší odpověď
beer

Je to způsobeno histaminem – viz moji odpověď zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-mam-co-nejrychleji-zbavit-stipance-od-komara

Další odpovědi
anonym

Jde o reakci (i alergickou) těla na látky vpouštěné nebo zavlečené do rány:

  • např. antikoagulanty (zabraňují srážlivosti krve, aby se hmyzákovi lépe cucalo)
  • ´nečistoty´ ze sosáku (kusadel…)

Navíc některé bodnutí či kousnutí i dostatečně podráždí nervová zakončení v kůži sama o sobě (mechanicky) – takovou potvorou je třeba muchnička (vykusuje kousky kůže).

pondělí

Každá rána na lidském těle,když se hojí,tak svědí
No a když nám nékdo poruší kuži a to ješzě jedem,tak se seběhnou v našem těle ochraně breberušky a začnou léčit a rím svědí svého člověka
Mimichodem,proč je jmenuješ jako zrůdy,oni se chtějí jen svou přirozeností nakrmit,to my je zrůdně vraždíme a odstraňujeme.
Všichni jsme nepostrafatelnou součástí přirody