Proč státy nejsou trestně stíhány za nedovolené ozbrojování?

Kdo dovolil státu aby mohl držet zbraň k zabíjení?

Nejlepší odpověď
Drap

A kdo by jim to mohl zakázat ? Kdo a jak by to kontroloval ?

Další odpovědi
Alesh

Sám si to dovolil, kdo jiný. A pak jsou státy, které ještě navíc si vymezují právo to zakazovat jiným státům, co můžou a nemůžou, vč. ozbrojování.
Ty jako jedinec jsi pro stát naprostá nula 🙂, která může tak akorát nic a musí všechno včas … třeba platit daně apod. 🙂

eLx

myslíš, že je to špatně? tak jdi a vem jim ty zbraně, ale budeš na to pravděpodobně potřebovat ještě víc zbraní, než maj oni.. nebo snad myslíš, že je „civilizovanější“ metoda, jak jim je vzít? ale no tak, lusk lusk, už se prober..

anonym

Stát by měl mít zbraně hlavně proto, aby mohl ubránit své občany, (jako jsi ty), před případným útočníkem. To je jeho právo a i povinnost.