Michal Kole

Proč stát nevymáhá škodu vzniklou státu při lidském selhání úředníka? Proč se odškodné platí ze státního rozpočtu ?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak pánové, co to zase je? Přestaňte propírat kauzy, které mají na svědomí nejvyšší političtí představitelé.
Prokáže-li se úředníkovi selhání, tak samozřejmě tento úředník je povinen škodu dle zákona uhradit. Zaměstnavatel má ze zákona právo vyžadovat náhradu škody do výše 4,5 násobku měsíčního platu. Na tuto škodu mají být zaměstnanci pojištěni. To je jeden pohled a vím, že škody zaviněné zaměstnanci (úředníky) se vymáhají.
Druhý pohled je, jak prokázat úředníkům, že někdo z nich selhal. U majetkových škod by s tím problém být neměl. Co ale s tím, když Michal chce mermomocí potrestat úředníky za to, že mu nedali práci? Jak potom dokázat, že za to může např. úřad práce? A jak vyčíslit škodu, která vznikla, jak určit komu vznikla a kdo je za ni skutečně zodpovědný?
Jaké „odškodné“ se podle Vás platí ze státního rozpočtu? Mám za to, že Michal žádné odškodné nedostal.

Další odpovědi
Drap

Takl je to zkrátka zavedeno. Někteří úředníci by totiž nevydělali ani na ty pokuty.

Skeptik

Protože z cizího krev neteče.

anonym

Pak by byl stát v balíku a nemohl by se vymlouvat na zvedání různých daní a poplatků