Proč stát nedá lidem prostředky, aby si mohli svoje problémy vyřešit sami a nezatěžovali soudy, policii?

Např. když mě někdo vykrade, a dá si můj majetek na svůj pozemek, tak, aby mohl použít vstoupit na jeho pozemek a např. auto si vzít zpět.

Nebo když mě někdo urazí tak si to s ním vyřídit jako chlap s chlapem.

Když mi někdo dluží, tak mu vzít peníze klidně i násilím (vzít mu auto, přepsat si na sebe jeho nemovisto-byt, dům, pozemek)

Nejlepší odpověď
Drap

V mnoha případech nesouhlasím s rozhodnutími vlády, nelíbí se mi i některé zákony, ale jak navrhuješ ty, to řešit nejde. To by byla anarchie a chaos.

Další odpovědi
Terryle

Protože bychom se tady vyzabíjeli.

Nanoon

Proč? Člověk nikdy neví, na jakého „psychouše“ narazí a takový zloděj pak může svého „malého“ loupežnického (kupříkladu) výstřelku dost litovat. V lepším případě se zlomenou čelistí, v tom horším v rakvi. Každopádně by to vyústilo v asi nezvladatelnou situaci, bitka zloděj vs. oloupený (či jinak postižený) a následky by mohly být o moc horší než při současném systému.

Deli

To bychom tu měli Divoký Západ 🙂

eLx

Protože jakmile tě někdo okrade, máš tendenci reagovat emotivně a nepřiměřeně.

venkovan

Pokud se domníváš, že lidi si to mezi sebou domluví sami, tak nevím proč by měl stát lidem platit násadu od krumpáče.