Stříbrný

Proč startér zničeho nic nefunguje, ale jenom cvakne? Uhlíky jsou ok - vyčištěné.

Doplňuji:
P.S. - Baterie je nová

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Protože máš v čudu vidličku nebo kontakty, která nedosepne kontakty, popřípadě kontakty jsou upálené a tak nesepnou aby se startér roztočil.
Představ si cívku. Ta cívka sepne, to je to cvaknutí. Při tomto cvaknutí se vysune vidlička (pastorek), který spojí kontakty a do startéru jde proud, který startér roztočí. Jelikož buď se řádně nevysune nebo jsou kontakty upálené, není do startéru proud, aby se startér roztočil.

Další odpovědi:

Zlatý

Nejenom uhlíky, ale je třeba zkontrolovat i silový spínač + baterii.

Zkontroloval bych jako první kabel od baterie ke startéru a dotažení a čistotu bateriových svorek pokud budou zoxidované může se to takto projevovat

Stříbrný

Pokud se jedná o startér motoru, může tento problém zapříčinit i magnetické relé, které vystřeluje pastorek startéru (a zároveň spíná hlavní kontakt startéru) na setrvačník motoru. Někdy pomůže poklepat kladivem na startér a pastorek vyskočí, ale už to je známka únavy materiálu součástek a blížící se závažné závady.

Diskuze k otázce

Zlatý

Miroslavst

Bumbesi, na setrvačník to asi nepůjde, jelikož říká, že jen cvakne. Pokud by cvaklo a naprázdno se točil, tak ano.

Stříbrný

Bumbes

Vždyť jsem to přece napsal, že může být závada ve spínacím relé, (viz otázka - pouze cvakne a dál nic). Já jsem s Nissan Patrolem takhle (občas s kladivem) startoval skoro 2 roky, než to relé odešlo úplně.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.