registronic

Proč stále omdlévám bez zjevné příčiny?

Dobrý den,

chci se zeptat v sobotu večer sem omdlel (stalo se mi to poprvé). Od té doby na mě jdou stále mdloby (ráno, přes den, večer).

Podle lékaře panická ataka. Což se mi nezdá.
Neboť se mi to děje i když sem úplně v klidu a sedím.

Odpovědi
Agneta

Může to být srdeční rytmikou, a na EKG se to bohužel nedá zjistit. Srdeční sval se ale velmi rychle sám od sebe zahojí. Typuji na nějaké baktérie, které ten srdeční sval neustále napadají.

Kepler

Může to mít více příčin, které se někdy špatně odhalují. Třeba občasná arytmie, náhlé poklesy TK, cukrovka, narkolepsie, epilepsie aj. Zkus pohledat v odkazu.

Zdroj: http://hledani­.vitalion.cz/?cx=0019­81364544604185879:co_lxw­feuiu&cof=FORID:9&i­e=UTF-8&q=omdlévání&sa­.x=0&sa.y=0

zzzzz

Pokud je to panická ataka, tak je vhodné nasadit ihned pomalé dýchání, to znamená: 10 vteřin nádech, 10 vteřin výdech, takto dýchej, než závrať přestane.

Při paneckých atakách člověk dýchá zrychleně a to ho překysličí, takže se mu začne točit hlava.

isteron

Arytmia sa dá zistiť na EKG. Príčinu to bude mať, len ju treba nájsť. Môžu vám nasadiť celodenný skener srdečnej činnosti, prenos údajov ide do centra mobilom. A okrem toho to niečo stojí. Ale na diaľku sa nedá ordinovať. treba vyhľadať internistu, zrejme si to vyžaduje hospitalizáciu. Tam vás napoja na elektródy a sledujú nepretržite.