sabinieee

Proč splachujeme pitnou vodou?

Proč splachumeme pitnou vodou? Když je to uplně zbytečné? Mužeme využívat jinou vodu na splachování než pitnou.. Pište vaše názory.

Nejlepší odpověď
Drap

Protože většinou v domech nejsou dvojí rozvody vody. V některých domech však rozvody pro užitkovou vodu jsou a splachuje se třeba dešťovkou.
Doplňuji:
V době kdy se většina domů stavěla stál kubík vody 0,80 hal. Bylo tedy neekonomické dělat druhý rozvod vody. V dnešní době si to hodně lidí dělá a ke splachování používají dešťovku, povrchovou vodu nebo vodu ze svých studen

Další odpovědi
lukas.zmizik

příjde mi, že udělat po městě extra rozvod pro užitkovou vodu bude dost drahé
Doplňuji:
geniuss: jak souvisí s kapitalismem to, že udělat do každé domácnosti rozvod pro užitkovou vodu je nereálné?

cochee

Mno… studnu u domu mám a jistě nebude trvat mnoho let a ceny vody mě donutí splachovat užitkovou. Představuju si to tak, že pod okapem umístím nějakou retenčku s přepadem; naprší – retenčka se naplní a zbytek bude přepadávat do svodu jako dříve. Nenaprší – dočerpám ze studny. Z retenčky tenkou trubičkou přes zeď na hajzlíky, naštěstí je mám v obou patrech půdorysně v tomtéž místě. Možná, že v té době už na toto budou komerční řešení a nebudu to muset vyrábět na koleně.

huxa

Pokud se zamyslíš nad potřebou udělat nějakou nádobu na uchovávání dešťovky, následně případný rozvod jako tomu je u pitné a také ještě předělávat přívod vody do záchodu+větší znečišťování trubek než tomu je u pitné vody, vyjde tě to daleko dráž než používat pitnou vodu co se týče ekonomické, ale i ekologické stránky. Něco jako solární elektrárny-při jejich výrobě je spotřebována větší energie než se kdy vrátí a přesto většina lidí bere solární elektrárny jako ekologické řešení.

anonym

Kapitalismus = extra plýtvání vším potřebným ;) a je to idiocií ..

marci1

Máme jen rozvod pitné vody. Jistě by bylo lepší splachovat vodou užitkovou. Pomalu se některé nápady, jak nesplachovat pitnou vodou již začínají uplatňovat : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/velka-spotreba-vody-pri-splachovani

anonym

Protože donedávna nikdo nikdo neřešil ani cenu – ani vzácnost, pitné vody.
Takže nejsou vybudovány rozvody vody ´méně kvalitní´ a nebude jednoduché je vybudovat.
Dneska v podstatě jen majitel (obyvatel) rodinného domu a nebo nějakého ekologického (´experimentálně´ vybudovaného) domu bytového (apod.) může relativně snadno přejít na rozumné hospodaření s vodou.

ke4n

Zřejmě proto, že je u nás pitné vody dostatek. Navíc probíhá koloběh vody v přírodě, spláchnutá voda se zase někde vsákne a časem vypaří do vzduchu, udělají se mraky, a pak zase naprší sem dole k nám. Takže se nemusíš bát že ta spláchnutá voda zmizí navždy.

Kde mají pitné vody málo, tam splachují nepitnou, a kde mají vody ještě míň, tam třeba nesplachují vůbec, suché záchody používají v mnoha zemích světa.

lota

Splachujeme pitnou vodou z pohodlnosti. Vždyť si sama můžeš chytat dešťovou vodu do kbelíků, nosit ji v nich na záchod a pak s ní splachovat…

anonym

Každý splachuje podle toho jak je pohodlný a na kolik mu stačí peněženka.My splachujeme kbelíkama, kdo se koupe nabere vodu z vany do kbelíků, zrovna tak pod umývadlen mám kbelík a to vodou splachujeme.Staří lidé zase chytají vodu z pračky do kbelíků a tou splachují.Ve vesnici mají lidé pod okapem sud a chodí s kbelíkem do sudu popř. kdo bydlí u potoka nabírá vodu z potoka.
Nejlépe to ale vyřešil jeden soused, až nahoře pod okapem má velkou nádobu z té má trubkou svedenou vodu do nádržky u WC, takže když spláchne natéká mu voda z venkovní nádrže do malé nádržky na WC.

Beer4Real

Geniuss ty si tupec!

anonym

pro Beer4Real
Vůbec není tupec.V socialismu se nešetřilo materiálem, ale výrobky byly kvalitní.V ka­pitalismu se šetří materiálem, ale výrobky jsou NEKVALITNÍ.
Příklad.Mým rodičům vydržela lednička Calex 30 let, mně 25 a vydržele by ještě, ale protože jsme chtěli ledničku s mrazákem, tak jsme koupili novou.Šla 10 let!!!! a když jsme volali opraváře, tak řekl, že to už nejde opravit a divil se, že nám vydržela tak dlouho, říkal, že DNEŠNÍ VÝROBKY SE DĚLAJÍ S ŽIVOTNOSTÍ 6–7 LET.
Televize Tesla Color 416 nám vydržela 20 let a šla by ještě, ale abychom nemuseli kupovat settobox, tak jsme raději koupili novou.Dcera má už od revoluce 3!!!! televizi, žádná nevydržela více jak 9 let.
A podívej se na toto video, tam to říkají přesně na čem je závislý kapitalistický svět http://www.rou­ming.cz/roumin­gVideo.php?id=2946­9&category=0&se­arch

Dříve se i na spotřebiče staré 10 let vyráběly náhradní součástky.Na dnešní spotřebiče se NEVYRÁBÍ, takže musíš každých deset let kupovat nový.A TO JE PODLE TEBE HOSPODÁRNÉ????

petra15

neni tupec---jeho vyrok je pravdivy---vzdyt se udajne tretina vsech malych prasatek zabiji jen tak pro nic, aby cena sedela…a chces jeste tisic dalsich prikladu ? Za tuto odpoved ma muj obdiv… a tvoje opovrzeni…

Beer4Real

Údajně údajně, bla bla bla, já sem údajně nejhezčí kluk z města.
Jeho výrok je pravdivý tak možná v tvojí a jeho hlavě.

petra15

a navic jakozto genius taky vi, ze vody mame dost…:-)