Slepičák

Proč spíše lidé, co zažili komunismus ho volí?

Hodně starých lidí,kteří zažili komunismus,je opět volí,néchapu to

Odpovědi
anonym

je to i ze zvyku tu dobu znali,věděli co je čeká,měli větší sociální zajištění,neu­vědomovali si čím je komunismus omezuje,tato doba je pro mnohé chaotická zvlášt pro starší generaci

mosoj

Komunismus nikdy nebyl !!!
Poučte se trochu z dějin.
Zažila jste ho? Jestli ne, tak to snadno nechápete.
Tak jako já jsem před socialismem nezažil kapitalismus a trvalo mně pár let než jsem pochopil co mě čeká a co je to za svinstvo.
Prostě svinstva bylo méně, ale bylo také.

Radak

Protože byli zvyklí na určitý styl života, který neumí změnit. Jednou se někdo vyjádřil v rádiu (podrobnosti si nepamatuji) docela trefným přirovnáním. Byli jsme jako králíci v králíkárnách, dostali jsme najíst, měli jsme střechu nad hlavou, nemuseli jsme se starat o základní potřeby. Ale nemohli jsme se svobodně proběhnout, toužili jsme pořád z klece ven. A nyní jsme jako zvířata vypuštěná z klece do džungle, bez základních instinktů umět v takovém prostředí přežít, najít si potravu, ochránit se před sežráním. Neumíme si proto svobody užívat a vnímáme jen negativa džungle. A on se o nás už nikdo nepostará.

poa.li

Nesmířili sé s tím, že život je boj…