Mousinek

Proč sou v náboženstvích všelijaké zákazy a omezení?

To se lidem líbí když nesmějí něco dělat? A stejně se mi zdá že to pak porušují.Tak je to dívné

Nejlepší odpověď
anonym

každá kultůra,nábožen­ství,sekta,spo­lečnost má svá pravidla podle kterých se řídí,aby zabránili chaosu,a nastolili pořádek a řád,každý má jiné pravidla,odsuzovat je nelze pokud neškodí druhým,každému vyhovuje něco jiného,a podle toho se také řadí do určité skupiny,někdo vyznává boha a tak se řídí desaterem,jiní Budhu a podle toho žijí,je věc každého z nás podle kterých pravidel budeme žít,někdo potřebuje smysl života a pro jiného jsou to nesmysly

Další odpovědi
Miroslavst

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C3%A1bo­%C5%BEenstv%C3%AD
zde se o náboženství dočteš víc.

hanny 2

To je schválně,aby to mohli porušovat,přece zakázané ovoce nejvíc chutná,ne?

Rocker

Proto většina náboženství vznikla-aby lidi museli platit za něco,co stejně všichni dělají.

Radak

Lidé si občas potřebují připomenout nějaké to desatero, aby měli pevný bod, podle kterého hodnotit své jednání. Kdysi jsem četla citát „víra bez lásky činí fanatickým, ale život v lásce je štěstí a radost“. Tak je asi rozdíl mezi babičkou, která dělá křížek na čelo svému potomkovi, aby se mu dobře dařilo, a mezi po zuby ozbrojenými bojovníky za „svatou“ věc.

poa.li

Původně to byla doporučení osvícených lidí pro to, jak žít šťastný a užitečný život. Potom se z církví staly instituce – společenské a mocenské a byl to myslím způsob, jak drže společnost v mezích poslušnosti. Dobrý byznys, nechat si platit za projevy živočišnosti v člověku..

MajaIS

Bůh si vždy přál, aby lidé byli šťastní a vnitřně svobodní. Proto dal lidem Přikázání. Když ho člověk porušuje, už není plně svobodný a je sám v sobě spoutaný. Znám to. On to myslel dobře s lidmi. Co se týče jiných náboženství, ty různé rituály, obřady atd. připadají mi někdy až směšné → hinduismus→ muž se narodil s křívými zuby, a jelikož hinduisté tuto vadu považují jako prokletí od bohů, musel se muž oženit se psem. Takový křesťanský Bůh není, ten to myslí s člověkem vážně.

Zdroj: mayin.blog.cz

Bičiště

I blbost je dar boží!