irij

Proč sníh, který zůstane do rána nepohnut je ráno sypký a sníh, který pohneme do rána zmrzne na kost? Oba projdou mrazem

Nejlepší odpověď
Rocker

Vločky sněhu jsou velmi lehké a padají na sebe jednotlivě,čímž mezi nimi zůstáva vzduch.Když se sněhem pohneme,přemístíme více vloček najednou,čímž se sníh svou váhou zbaví vzduchových mezer a je udusaný.Třeba je to jinak,ale takhle mi to připadá logické.