Proč smlouvu nestačí vytisknout, podepsat a oskenovat, proč se musí podepsáná draze a zdlouhavě posílat poštou?

Odpovědi
Hykam

Protože pak by to nebyl originál, ale pouze kopie, nehledě na to že by ji mohla protistrana v PC upravit ve svůj prospěch, což na originále podepsaném oběma stranami nelze.

ARIS

Nevím jakou smlouvu máte na mysli, ale Hykam má pravdu.
Smlouvu má mít každá strana které se to týká v originální podobě.

Kric.ouwner

Asi takhle některé společnosti vč. bank např. Komerční CSOB a podobné , mají tzn. elektronický podpis což je program v kterým se jednou podepíšete na papíře ten se vloží do skeneru a zkopíruje do tohoto programu, pak jen u různých smluv apod. stačí program otevřít a dát „podepsat“ , je to sice o dost lehčí a ušetříte s tím pár min. času ale co jste řikal vy je ještě větší hloupost ( oskenovat a poslat) je to dělaný pro bezpečnost člověka být vámi ať se jedná o cokoli většího zajedu tam osobně a podepíši jen zákonem dané dvě smlouvy ( stran může být víc ale nikdy nedělat jedný straně např. 3–4 kopie a podepisovat je ) a dávat si na toto prostě pozor dost lidí na tom pohořelo on si do smlouvy napíše že mu přenecháváte majetek a ženu a co ví kdo a vy jelikož by to bylo bráno jako origo. nemáte nárok ani na soud , ..
Tojď vše , doufám že si rozmyslíte co kde jak kdy podepíšete je to pro vaše dobro 😉 , kdo ví kdo by si jednou přišel třeba i pro vaše ledviny . Toto je můj názor.
Nechť sa darí.