ewik007

Proč slyšíme zvuky pomocí hrnku výrazněji, popř. i zvuky z vedlejší místnosti?

Úkol: 3. Polož hrnek otevřenou částí na stěnu místnosti a k druhému konci přilož ucho. Pozoruj zvuky v místnosti i za zdí. Pokus opakuj, ale hrnek oddělej od stěny
Otázka: Proč slyšíme zvuky pomocí hrnku výrazněji, popř. i zvuky z vedlejší místnosti? Proč po oddálení hrnku zvuky zeslábnou nebo vymizí?

Nejlepší odpověď
ivzez

Už jsi úkol splnila? Co jsi slyšela?
Byly zvuky opravdu výraznější? Jak jev vysvětlíš?
Napiš své postřehy a řešení, zkontrolujeme ti je.

A přestaň porušovat pravidla!

Další odpovědi
anonym

ivzes, a ty přestaň prudit!