vivatisCZ

Proč slyším hmyz více večer?

Když jdu přes den se psem na louku tak skoro žádné brouku neslyším. Když jdu však večer když už je tma tak slyším cvrlikat a kvičet všechno možné. Jakto?

Nejlepší odpověď
beer

Zaprvé je večer větší klid a zadruhé – spousta hmyzu se ozývá až v podvečer a večer. Většina rovnokřídlých (kobylky, cvrčci, krtonožky..) je aktivní nejvíce právě v této době a navíc jsou někteří překvapivě hlasití. Ve dne se jiní rovnokřídlí (saranče) ozývají také, jenže ne tak hlasitě a také to chce mít alespoň trochu vycvičené ucho ))
Ostatní hmyz ani nemá stridulační orgány, slyšet tedy můžeš například jejich let – vrčení či bzučení křídel, vydávat člověku slyšitelné zvuky ani neumějí.
Studium entomologie + praxe

Další odpovědi
ladaadal

Tak odpoledne hučí celkově celá příroda (ptáci, zvěř a podobně), večer už se vše uklidňuje, zatímco brouci (zvlášť noční) začínají žít.......
Je to stejný, jako když jsi doma. Přes den ti taky nepřijde, že bys něco slyšel, ale večer každé našlápnutí v domě.

Beny

Protože je ticho