jiri Linhart

Proc sly nase motory na motorkach CZ 250 a 350 tzv. pretocit a u JAWA 350 ne?

Mival jsem CS motorky,JAWA 350 a CZ 250 a 350 kubiku-dvouvalce. Ale,podle otackomeru z Trabanta,ktery pasoval i na nase motorky,sly motory CZ takzvane pretocit,ale u JAWY ne ! Poznal jsem to sluchem a i otackomerem a i vyssi spotrebou,i vykonem a rychlosti. Nepamatuji si uz prumery pistu,ani zdvih. Pouze predstih. Byl u dvouvalcu stejny. 2,8 az 3,2 milimetru pred horni uvrati. Mel jsem na to do svicky setinovy indikator pouzivany ve strojarine. Proc se daly CZety pretocit a JAWY ne ? Bylo to konstrukci motoru ? Zdvihem ? CZty sly az na 6700 ot/min a v TP bylo 4500 ot/min. Kdo ma s tim zkusenost ? Diky. J.

Odpovědi
mosoj

Není to právě naopak ?

http://www.mo­torkari.cz/clan­ky/clanky-predstavujeme/o-pist-vic-dvouvalce-29046.html

jiri Linhart

MOSOJ ! mate pravdu. 3,2 az 2,8 mm pred horni uvrati ! To je taky jediny,co si po 30 letech pamatuju.+odtrh kladivek. Diky. J.

mosoj

Udělátko ze svíčky, na seřízení předstihu, jsem měl také.