Liki Nek

Proč složka v Win 7 hlásí, že je používána, ale ve skutečnosti není používána naprosto ničým ?

Potřebuji přesunout složku v Win 7 (SP1, 64-bit), ale ona hlásí, že je používána, ale když otevřu správce úloh, tak žádná její součást není ani v procesech ani v službách. Proč tedy hlásí, že je používána a nejde přesunout, když není používána ? Díky :)
Doplňuji:
Zkoušel jsem nejen restart PC , opravdu nemám ruku rychlejší než mozek. Není tam iso ani torrent.

Nejlepší odpověď
gecco

O jakou složku se jedná???
Doplňuji:
Hmmm…
Zřejmě je utajený, o jakou jde složku…
😁

OK – stáhni si MS ProcessExplorer ( https://techn­et.microsoft.com/cs-cz/sysinternal­s/bb896653.as­px ) a najdi si proces, který vymazání složky blokuje (Správce úloh v tomto často nestačí)…
😉

Další odpovědi
jáára

jestli tam máš ňáký *.iso, tak ho musíš nejdřív odpojit.
Doplňuji:
nebo torrent to může blokovat. nebo malware. možností je hafo

VeRe1983

Třeba je používána systémem a není to ve správci úloh vidět. Tohle se mi stává celkem pravidelně. Třeba když mám připojený foťák přes USB tak se to brání odpojení, takže kabel vyndám natvrdo a je po ptákách.
Doplňuji:
Ruka rychlejší než myšlenka…zkus restart PC, často to pomáhá, pak s tou složkou budeš moci nakládat, mělo by to jít.

jirkajirka

Windows 7 Service Pack 1 je první souhrnný balík oprav a aktualizací pro Windows 7. Balík obsahuje všechny předešlé aktualizace zlepšující stabilitu a výkon systému. Díky instalaci aktualizace SP1 bude váš systém Windows 7 stále aktuální a zabezpečený.

arygnoc

bez toho, aby sme vedeli, či sa jedná o systémovú zložku (čo tak atribúty zložky?) alebo nie neporadíme.

ak sa jedna o zložku napr. s knižnicami (dll) či inicializačnými súbormi (ini), prípadne i fontami či ikonami a pod., prost eju nepresuniete a ani vám to nedoporučujem.

pokiaľ bola zložka uložená tam, kde je, pri inštalácii toho ktorého programu, je cesta k súborom v nej uložených v registroch, to by ste potom musel upraviť i cesty k súborom (path) v registroch – a to je hnusná zdĺhavá (a nebezpečná) práca.

niekedy sa proste neoplatí experimentovať.

;-Q