Proč slimáci a šneci vylézají nějvíc po dešti, dělají tak kvůli vlhkosti prostředí, díky které se jim lépe cestuje?

Nejlepší odpověď
anonym

…„lépe cestuje“ snad ani ne – ale sucho a horko je vysušuje, takže nejčastěji vylezou za šera a po východu slunce zase zalezou.
Déšť je navíc vyžene z pod povrchu země – pod vodou nemohou dýchat kůží.

Další odpovědi
Drap

Ano vlhko jim nejlépe vyhovuje. Proto i v hezké, dny vylezají hlavně brzy ráno a vpřed západem . Rozpálené sluníčko nemají rádi.