hekute

proč slepice nenesou?

Chtěla bych věděr – jestli má vliv na snůšku vajec to, že manžel ke kurníku přistavil " přístavek / proti sněhu..nyní je v krníku víc tma a slepice skoro vůbec nenesou.Vím že v tomto období snášejí míň ale snažila jsem se manželovi vysvětlit, že se na tom podílí i tma- co je nyní v kurníku i přes den.Mám pravdu ?

Odpovědi
radulin01

Mám takový dojem,že je to ůbytkem denního světla.A taky vitamínů.Doporučuji granule a svítit v kurníku i v noci.

anetadela1

Já bych taky řekla, že je to pravda. Vždyť ve slepičárnách se taky svítí ve dne v noci a chudáci slepice si ani neodpočinou.

avrilka

taky si to myslim