hanulka11

Proč šlechticům koluje v žilách modrá krev?

Doplňuji:
Je pravda, že se tak říká podle prosvítajících žilek na bledé pleti .Ale i toto je zajímavé

Krev je červená?
Ne tak zcela – když se vrací žílami zpátky k srdci, je téměř modrá, pokud se však dostane zraněním ven, při styku s kyslíkem ihned zčervená. Kobylky mají například krev bílou a několik mořských ježovek ji má jasně oranžovou

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/71631

Další odpovědi
Pavluška

Modrou krev měli aristokrati podle toho, že přes jejich neopálenou kůži bylo dobře vidět modré žíly.

Tata

Protože museli mít vždy něco extra. Ale nejblíže tomu bude ona teorie o prosvítání modrých žilek na alabastrově bíle pokožce především u šlechtičen.

Bumbes

…jsem se díval a mám ji také červenou!
Takže to bude pověra.

Elk

Zřejmě proto, že jsou vyšlechtěni jak se vdávali a ženili mezi sebou.