Proc slavite vanoce a co vas vede k tomu vanocnimu shonu?

Co vas k tomu vede? Proc oslavujete vanoce? Kdo to vymyslel?
Obchody uplnej blazninec vsude shon nadavky lidi a pak najednou jeden druhemu preje stastne vanoce. Neni to jen pretvarka?

Nejlepší odpověď
kropitko

Jakej shon,,,každý rok jsem v naprostém klidu,,je to den, období jako každé jiné,,jen se cpu několik dní v kuse dobrotama,,:-D

Další odpovědi
Neonka

Vánoce mám ráda a vyhýbám se všem situacím, které by mi je mohly otrávit. Dárky nakupuju včas, nákupy taky, na poslední chvíli snad jen veky a čerstvé pečivo.
Stres nepodporuju, dám dětem na vybranou, jestli chtějí péct cukroví, nebo jít bobovat. Pokud se nikomu do pečení nechce, tak to nehrotíme, co chybí se dá jistě dokoupit. Do ničeho se nenutíme, hlavní je pohoda.

anonym

To je otázka. I malé dítě ví,že bez infarktu a zapíchnuté kosti v krku(ideální je – dusit se)
není radosti.
Proč přetvářka? Tak by se „přetvařoval“ leda imbecil.
Prostě – tradice. Pořád lepší,než chodit jásat do prvomájového průvodu.
A hlavně – Vánoce -to je hlavně dětská věc.
Největší radost je způsobit někomu radost.

anonym

Vánoce vynalezli obchodníci a židi.
http://www.no­vinky.cz/vano­ce/218678-nazvy-predvanocnich-nedeli-vymysleli-obchodnici.html

anonym

Je to zvláštní,jsem generací vychovaná ateistka,ale vánoce jsem vždy slavila jak pravý křesťan,nenechala si je nikým a ničím otrávit po celá léta.Velikonoce -ty ne,sama nevím proč!To kouzlo vánoc mě bere a dojímá!