LaDy MuSiC

Proč skoro žádná zvířata nereagují na zrcadlo?

Reaguje na něj třeba pes, nebo kočka, papouček? A kdyý ne, proč?
Doplňuji:
Třeba moje myška si zrcadla vůbec nevšímá. Papoušek na zrcátko reaguje a pes, no to jsem eště neskoušela :)

Nejlepší odpověď
briketka10

moje kočky vždy reagují na cokoli kde se vidí, v balkonovém okně, ve vitríně a tlapkou šmátrají jako kdo to proti nim stojí a hýbe se stejně jako ony, na zrcadlo nedosáhnou, ale kdyby ano tak by se taky divily..
a kamarádka má papouška, ten má v kleci malé zrcátko, proto, aby se tam díval jako, že není sám a má partnerku, klove do něj a asi si to zrcátko namlouvá jako milenku je to sranda ho pozorovat..

Další odpovědi
hanulka11

Podle čeho to usuzuješ? Zkoušela jsi to?
podívej jak se raduje

http://videa.su­perhry.cz/vide­o/7638-pes-v-zrcadle/

a tak je na tom většina zvířat ,pokud tedy to nejsou nějací lenoši zalezlý

štamgast

Papoušek ano. Má andulka také a je při tom agresivní.

WeeBear

Andulka známých zrcadlo přímo milovala.

A náš kocour se už několik měsíců snaží chytit svůj odraz v zrcadle, mňouká na něj, mrčí, ježí se a obvykle naštvaně odchází pryč. 🙂

bolak

Ale reagujou, na netu je takovejch videí spousta.

Tadle kočka na sebe dokonce i útočí > http://kuriozi­ty.showbiz.cz/koc­ka-se-pere-se-zrcadlem/

Ale jestli čekáš něco většího, jako že se bude před tím zrcadlem česat nebo si gelovat vlasy, tak toho se asi nedočkáš.

kapka

Některá zvířata na odraz v zrcadle opravdu reagují, ale většinou si neuvědomují, že vidí právě sami sebe. Jestli jste ale koukala na jeden ze starších dílů Zázraků přírody /vysílá Česká televize, je to soutěžní zábavný pořad/, tak tam ukazovali zajímavý experiment s krkavcem. Dokázali, že právě krkavec si v zrcadle uvědomuje sám sebe.
Na krkavcovo tělo, na hrudník nepozorovaně přilepili bílé papírové kolečko, nálepku. Krkavec o kolečku nevěděl, neviděl na něj. Pak ho přinesli před zrcadlo, krkavec se podíval na sebe do zrcadla a okamžitě viděl, že na sobě má přilepené něco, co by tam být nemělo, poznal přesně, kde má kolečko na svém těle hledat a velmi rychle si kolečko zobákem odstranil.
Dle toho pořadu jsou právě ptáci /ale teď Vám neřeknu, jestli jen krkavec nebo více druhů/, jediní, kdo si v zrcadle uvědomuje, že se kouká přímo na sebe a ne na jiného tvora.
Bohužel jsem nanašla žádné video na to téma, škoda.