Pokročilý

Proč skoro žádná zvířata nereagují na zrcadlo?

Reaguje na něj třeba pes, nebo kočka, papouček? A kdyý ne, proč?
Doplňuji:
Třeba moje myška si zrcadla vůbec nevšímá. Papoušek na zrcátko reaguje a pes, no to jsem eště neskoušela :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

moje kočky vždy reagují na cokoli kde se vidí, v balkonovém okně, ve vitríně a tlapkou šmátrají jako kdo to proti nim stojí a hýbe se stejně jako ony, na zrcadlo nedosáhnou, ale kdyby ano tak by se taky divily..
a kamarádka má papouška, ten má v kleci malé zrcátko, proto, aby se tam díval jako, že není sám a má partnerku, klove do něj a asi si to zrcátko namlouvá jako milenku je to sranda ho pozorovat..

Další odpovědi:

Zlatý

Podle čeho to usuzuješ? Zkoušela jsi to?
podívej jak se raduje

http://videa.superhry.cz/…

a tak je na tom většina zvířat ,pokud tedy to nejsou nějací lenoši zalezlý

Bronzový

Papoušek ano. Má andulka také a je při tom agresivní.

Stříbrný

Andulka známých zrcadlo přímo milovala.

A náš kocour se už několik měsíců snaží chytit svůj odraz v zrcadle, mňouká na něj, mrčí, ježí se a obvykle naštvaně odchází pryč. :-)

Zlatý

Ale reagujou, na netu je takovejch videí spousta.

Tadle kočka na sebe dokonce i útočí > http://kuriozity.showbiz.cz/…

Ale jestli čekáš něco většího, jako že se bude před tím zrcadlem česat nebo si gelovat vlasy, tak toho se asi nedočkáš.

Zlatý

Některá zvířata na odraz v zrcadle opravdu reagují, ale většinou si neuvědomují, že vidí právě sami sebe. Jestli jste ale koukala na jeden ze starších dílů Zázraků přírody /vysílá Česká televize, je to soutěžní zábavný pořad/, tak tam ukazovali zajímavý experiment s krkavcem. Dokázali, že právě krkavec si v zrcadle uvědomuje sám sebe.
Na krkavcovo tělo, na hrudník nepozorovaně přilepili bílé papírové kolečko, nálepku. Krkavec o kolečku nevěděl, neviděl na něj. Pak ho přinesli před zrcadlo, krkavec se podíval na sebe do zrcadla a okamžitě viděl, že na sobě má přilepené něco, co by tam být nemělo, poznal přesně, kde má kolečko na svém těle hledat a velmi rychle si kolečko zobákem odstranil.
Dle toho pořadu jsou právě ptáci /ale teď Vám neřeknu, jestli jen krkavec nebo více druhů/, jediní, kdo si v zrcadle uvědomuje, že se kouká přímo na sebe a ne na jiného tvora.
Bohužel jsem nanašla žádné video na to téma, škoda.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.