štamgast

Proč nechce signál z čidla bezdrátové meteostanice projít oknem?

Mám nové plastové okna (tři skla) a k tomu jsem si koupil novou meteostanici Hyundai WSC 2032B, které je bezdrátová. Čidlo je taková větší krabička. Tak jsem ji zabalil do igelitu, dal do plastové krabičky, zajistil a přidrátoval na šroubek, kde jsem předtím vyvrtal díru do zdi s hmoždinkou. Jenže problém je ten, že když mám zavřené okno nebo otevřené na větračku tak meteostanice, umístěná asi 3m od čidla venku nechce vůbec ten signál přijímat a teplota zůstává hodiny stejná a pak se údaje „vypomlčkují“. Ovšem jakmile otevřu okno dokořán, teplota okamžitě naskočí zpět a je shodná s tou, která je na čidle (čidlo má malý černobílý displej). Jak tohle vyřešit? Dost mi to vadí.

Proč signál z čidla bezdrátové meteostanice nechce projít oknem?

Já po vás nechtěl, abyste mi radili, co jsem měl koupit nebo ne.

  1. Nechci kupovat stanici s drátovým čidlem, protože nevím, jak ho umísti ven (nechci vrtat tolik do zdi; bojím se, že když ho skřípnu do okna, tak že časem praskne.
  2. Nechci černobílou stanici s krystalovým displejem, na kterém pomalu nejde nic vidět (zkušenost kamaráda).
  3. Chtěl jsem barevný displej, na který uvidím i v noci bez rozsvěcení.

ad barbakan-Ano, to vím, že se to dá dat bez obalu, jenomže to čidlo má tak nešťastně řešenou dírku na pověšení, že při větším větru by mi to spadlo na ulici (4. patro).
ad mapel-Jediná užitečná odpověď. Je to možný, teď zkouším pokládat stanici na různá místa a zapisuji, jak se teplota mění nebo ne. Uvidím, co dál. Dokonce to vypadá, že to ruší možná i záclona, protože jsem ji odhrnul a za chvíli se teplota aktualizovala. To už mi připomíná frašku.
ad mosoj-Ty se v tom rýpání hodně vyžíváš, co? Už mě delší dobu lezeš na nervy.
ad isteron-Tak to jsi mě oddělal, copak to čidlo je parogenerátor aby tam stoupala teplota na hodnoty nad bůhvíkolik stupňů? Vždyť říkám, že po otevření okna se objeví normální teplota-třeba dnes 19.2 °C…
ad lexx-Viz doplnění výše. Hyundai není žádný padělek, je to renomovaná značka. Hyundai auta rozhodně padělky nejsou. A navíc lepší Korea než Čína.

Odpovědi
anonym

Externí čidlo je stavěné tak, že ho není třeba dodatečně izolovat!!!

Mapel

Může to dělat kovový rám okna. Byl by nutný celý výkres s kovovýmu výstužemi.

mosoj

To je tím že stanice stála 2 k !!
Já mám za 500 Kč od Lidla a funguje přes celý barák, dokonce jsem čidlo dal do ledničky a kontroloval teplotu, zcela bez problémů. Když jsem měl skleník, měl jsem čidlo tam, cca 30 m přes zeď.
Mein gott, víc jak dva litry za měření teploty. Za to už je pomalu profesionální stanice.
Zabalené čidlo to bude určitě správná teplota. Dej to alespoň na špaletu okna, tam neprší.

Zapisuj dále. Není důvodu proč by signál neprošel skrz zeď. Jedině že by jsi měl vybité baterie v čidle ( ale to ty jsi určitě vyzkoušel), nebo celá stanice stojí za houby. Ještě jsem neslyšel aby někdo otevíral signálu ze stanice okno.

isteron

Keď zabalíte senzor do igelitu, nebude to náhodou tým, že sa zvýši teplota v tom obale až nad hodnotu, keď už senzor nedokáže túto vyššiu teplotu zobraziť. Ja mám teplomer v kuchyni a senzor je v záhrade asi 3 m od okna a bezpečne meria. Silver crest z Lidla. A nie je zabalený, len schovaný v tieni pod pergolou.

lexx

korejskej padělek, wireless never ! vysoká hladina rušení – na všech možných frekvencích, mám Auriol z Lidlu, termočídlo na kablíku, 99.-Kč a šlapeto